Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyik egyetemről hogy lehet...

Egyik egyetemről hogy lehet átjelentkezni egy másikra?

Figyelt kérdés
Felvetült bennem a kérdés, hogyha BGE-re vesznek csak fel, akkor az ELTE-re például át tudok jelentkezni?

#egyetem #ELTE #BGE #Lehetmegisfelvesznek
febr. 14. 10:06
 1/2 anonim ***** válasza:
54%
Előbb vegyenek fel a BGE-re, aztán érdeklődj az ELTÉ-n!
febr. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Azonos képzési területen belül (így például azonos szakok között), legkorábban két teljesített félév után nincs elvi akadálya az átjelentkezésnek. Azonban jó néhány problémát fel kell vállalnod:


1. A fogadó egyetem nem köteles átvenni, egyszerűen helyhiányra hivatkozva elutasíthat.


2. A fogadó egyetem az átvételt az utóbbi két félév minimális tanulmányi átlageredményéhez kötheti.


3. A fogadó egyetem pozitív elbírálás esetén is nagy eséllyel csak költségtérítésesnek vesz át.


4. A fogadó egyetemen más a mintatanterv. Emiatt az első két félév mintatantervében lesznek olyan tárgyak, amihez hasonlókat nem tanultál. Ezeket tehát előbb-utóbb teljesítened kell. A hasonló tartalmú, korábban teljesített tárgyak közül csak azokat fogadják el, amelyek tematikája legalább 75%-ban lefedi a fogadó egyetem hasonló tárgyának tematikáját. Egyszóval átiratkozás után egy elég nagy katyvasszal kell megküzdened, amelyet tovább tetézhetnek a tárgyak egymásra épülései. (Pl. egy harmadik féléves tárgyat csak akkor vehetsz fel, ha teljesítetted az előfeltételeit.) Ez akár simán odáig is fajulhat, hogy átiratkozás után elvi esélyed sem lesz a normál képzési idő alatt eljutni a végzésig.

febr. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!