Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emberi erőforrások (BA)...

Emberi erőforrások (BA) diplomával érdemes lehet Szociológiára (MA) jelentkezni? Vagy maradjon az ember az Emberi erőforrás tanácsadó vonalon?

Figyelt kérdés

Munkáltatói szempontból gondolkodtam el, hogy érdekesebbnek tűnhet egy HR után rögtön Szociológiát elvégző jelentkező.


Tudom, sok mindentől, többek között egyéni preferenciától is függ, de számotokra melyik lenne "hasznosabb" munkáltatói oldalról?


Kontroller, HR vezető, HR Koordinátor, HR tanácsadó - pozíciók esetében.



febr. 17. 14:38
 1/5 A kérdező kommentje:
BA = BSC. Elírtam, sorry. :)
febr. 17. 14:40
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Emberi erőforrásokról egyáltalán tudnál szociológia MA-ra menni? Én azon végeztem, csak alapszakon, szerintem nagyon sok kreditet kellene pótolnod ahhoz, és akkor már inkább jobb lenne mondjuk egy pszichológia mester a HR-hez szerintem.
febr. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van egy használ(hat)atlan HR diplomám, és az a véleményem, hogy sokkal jobb lenne valamilyen hard tudományra bekérezdkedni ha módod van rá, például pénzügy mester; üzleti adatelemző mester; elte survey statisztika és adatanalitika mester; vagy egy “jobb” (Corvinus, CEU) MBA.


De mivel ma nagyon jó fej vagyok, kerestem is neked egy tökéletes mesterszakot: MSc People Analytics full online mesterszak egy jobb egyetemen.

[link]


A “people analytics” egy speciális terület, a HR és az adattudomány ötvözete, és iszonyat hasznos.

febr. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak az 1-es válaszhoz tudom hozzáfűzni, hogy Hr alapszakkal nem lehetséges pszichológia mesterre menni (csak pszichológia BA-val).
febr. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszi mindenkinek a választ! :)


1-4 - Igen, sok kreditet el kéne fogadtatni, de beleférne (ha minden igaz). Sajnos pszichológia mester nem lehetséges, ahogy 4-es mondja.


3 - Köszönöm szépen a hasznos tippet, átgondolom, körbejárom a lehetőséget, hálás vagyok érte!

febr. 18. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!