Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményetek az angliszti...

Mi a véleményetek az anglisztika szakról?

Figyelt kérdés
2011. okt. 3. 08:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Jó.
2011. okt. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát ha angol tanár akarsz lenni, akkor menj anglisztikára. Angol fordító/tolmács ne akarj lenni mert nincs rá kereslet.. csak akkor éri meg tolmácsnak lenne ha valami jó nyelved van hozzá. Az angol nem ilyen.. mondjuk angol tanárokból is túl sok van, de ha tanítani akarsz akkor jó szak.


Másra nem lehet használni.

2011. okt. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Azért erős túlzás, hogy ne lenne kereslet angl tolmácsokra. Az más kérdés, hogy egyrészt felesleges ezért elvégezni az anglisztika szakot, másrészt érteni kell bizonyos területekhez, hogy szakszöveget tudj fordítani, arra ugyanis nagy kereslet van. Nálam is volt már, hogy azért nem kaptam meg egy fordítói munkát, mert nem értettem az egészségügyhöz annyira.
2011. okt. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én arra akarom használni hogy a diploma után az ELTE Uniós szaktolmács szakon mesterkepzésban vegyek részt.Ha valaki jár vagy járt ide szívesen olvasnám a tapasztalatait,véleményét.
2011. okt. 4. 13:20
 5/5 anonim ***** válasza:

"Én arra akarom használni hogy a diploma után az ELTE Uniós szaktolmács szakon mesterkepzésban vegyek részt."


- Ilyen mesterképzés nem létezik. Ez egy szakirányú továbbképzés, és nem kötelező hozzá az anglisztika BA. Szerintem valamilyen nemzetkozi tanulmányok/gazdálkodás, vagy hasonlüó szakkal, és jó nyelvtanárral többre mész, ha tényleg ez érdekel.

2011. okt. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!