Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek nagyon megszívnám,...

Szerintetek nagyon megszívnám, ha most tanárnak mennék?

Figyelt kérdés
Még van egy évem a gimiből, de jó lenne eldöntenem, hogy merre tovább. Az a munka, ami szóba jöhet nálam, az a tanítói pálya. Szeretek gyerekekkel lenni, és szerintem ezt a munkát, annyira jó lenne végezni. De nyilván a legelső problémám a fizetés. Tudom hogy most 'megemelték' a tanárok fizetését, de még nyilván így sem keresnek annyit, amennyit kellene(szerintem). Ja, és inkább általános suliba mennék tanítani, ahol még kicsik a gyerekek. Ti mit gondoltok erről? Kíváncsi vagyok a véleményekre!
febr. 24. 11:49
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem jó, mert cserébe ott a nyári szünet, meg egy tanár vállalhat korrepetálást különórát. Valamint kifejezetten családbarát munkahely.
febr. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát, most ha neked így is megéri, akkor nem, nem szívnád meg. Ez mindig az adott ember igényeitől, elvárásaitól függ. Ha úgy érzed, hogy te még ilyen fizetéssel is szeretnéd, akkor nem, nem szívnád meg, mert neked megéri. Nyilván sokak erre azt mondanák, hogy "kösz, de inkább nem", de ha te nem így vagy ezzel, akkor hajrá. De nem tudom milyen szakos szeretnél lenni, az biztos, hogy az idegen nyelv már csak azért is jó opció, mert azzal viszonylag könnyű a különórákkal plusz pénzt bezsebelni ha úgy gondolod. Persze más tárgyakkal is lehet, de azért az idegen nyelv ilyen szempontból szerintem nagyon jó opció.
febr. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de abból a fizetésből nem fogsz egy duskáló életet élni.
febr. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Most tanár vagy tanító?


Meg ugye nem most lennél pedagógus, hanem évek múlva, és nem lehet tudni, mi lesz akkor.


Csupán a munakört nézve: nem lehet megmondani, mennyire jönne be neked. Nagyjából kiszámítható, mikor "muszáj" dolgoznod, a többi időt nagyjából szabadon beosztáhatod. Valóban vannak hosszabb szünetek.

Viszont a mérleg másik oldala, hogy ez egy borzasztóan intenzív munka, és nagyon nagy a váltás a munka és a szabdidő között: ha ezt nem tudod kezelni, akkor egész évben a nyári szünetet várod, és egész nyári szünetben az nyomaszt, mikor jön el a szemptember. Ebben hamar ki lehet égni.

És ez nem egy könnyű munka, nehéz nagyon jól csinálni. A munkád ereménye egyértelműen látszik, ami pozitívum sok munkához képest. Ugyanakkor sztersszforrás is lehet ez a felelősség.


Pénzügyi oldalról nézve nem nagyon kell magyarázni: poltikai döntések kérdése, hogy mennyit keresel, akármilyen jól dolgozol, nem tudsz érdemben előrelépni. Abszurd, hogy az egyetlen módja, ha a szabadidődet áldozod fel magántanítványokért.


Tudom, csináltam: jelenleg IT területen dolgozom, sokkal több fizetésért, de ha ugyanannyit kapnék, se mennék vissza. Nem, mert lenézem, hanem mert nem igazán voltam jó, és én nem tudtam kezelni a kihívásokat, hogy a jó dolgokat tudjam értékelni.

febr. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Jó szakma, de ahogy a 4es írja nem csak élvezni kell, hanem jónak is lenni benne. Szerintem hajrá, elvégre ezt szeretnéd, de ne úgy fogd fel hogy ha elvégzed muszáj ebben dolgoznod. Válthatsz ha mégsem ez lenne a te utad.
febr. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehetsz mondjuk Tefl teacher és akkor még pénzt is csinálsz vele.
febr. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!