Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A jogi vagy az orvosi egyetem...

A jogi vagy az orvosi egyetem nehezebb?

Figyelt kérdés
Jognál mondjuk az ELTE-hez viszonyítva, orvosinál bármelyik Mo-i egyetem.

márc. 5. 14:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően egyénfüggő, de az emberek döntő többéségnek valószínűleg az orvosi lenne a nehezebb.
márc. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen gondolom függ a beállítottságtól is, de olyanokra gondolok hogy hol nagyobb a megtanulandó anyag mennyisége/órák száma stb.
márc. 5. 15:33
 3/11 IgaziÚriember ***** válasza:
11%

Az orvosi nehezebb a 2 szak közül.


A gimis osztályból ahová jártam a legtehetségesebb, legnagyobb zseni ment mérnökinformatikus BSc-re és Kiberbiztonság MSc-re (én)


Orvosira mentek az okosabbak (Semmelweisre, nem holmi vidéki kamu egyetemre)


Jogra mentek a matekból hülyék de szorgalmas, egyébként nem túl okos emberek


A hulladék pedig tanárira, kisgyermeknevelő, gyógypedagógus és egyéb semmit nem érő szakokra.

márc. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%
A Semmelweisen ismertem egy medikust, aki jogi doktor is amugy, es a kozgazt is elvegezte... ot kellene megkerdezned. 😁
márc. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%
Nekem van egy barátnőm, aki orvosként elment jogra. Az orvosin soha nem bukott, jogon annál inkább. Nyilván munka mellett csinálta már, az orvosi alatt csak a tanulás volt a feladata, de ő tuti azt mondaná, az orvosi könnyebb.
márc. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%

Összehasonlíthatatlan 2 dolgot akarsz szembeállítani egymással.


Az egyik egy humán szakirány, ahol mindent pontosan vissza kell tudni adni/mondani, a másik pedig egy reál szakirány, ahol szintén sok a magolnivaló, viszont összefüggéseket is meg kell érteni.


Az az ember sem biztos, hogy reálisan tud válaszolni erre a kérdésre, aki mindkettő szakon megfordult, mert az életkorától, körülményeitől is függ, hogy melyik mennyire volt nehéz neki.

Beállítottságtól is függ.


Bármelyik szakra is jársz, szerintem engedd el ezeket a kérdéseket. Nem leszel sem több, sem kevesebb, ha másénál nehezebb szakon tanulsz. Azért tanulj, mert érdekel egy szakterület és ebben akarsz dolgozni, ne azért, hogy egy jogászt vagy fogorvost piszkálni tudj.


Egy doktor

márc. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
#6 én jogot tanulok, és pusztán kiváncsi voltam a véleményekre.Szokták mondani hogy a jogi és az orvosi a két legnehezebb szak. Nem kértem kioktatást, és egyébként sem méregetek senkit össze. A két egyetem nehézségének összehasonlítására irányult a kérdésem.
márc. 7. 13:16
 8/11 anonim ***** válasza:
81%

Véleményt kértél, leírtam, hogy összehasonlíthatatlan szerintem a 2 szakirány.

Ha nem méregetsz össze senkit miért foglalkoztat ilyen kérdés? Ne haragudj, nem bunkóságból kérdezem, de tényleg nem értem.

Ez olyan mintha egy körtét hasonlítanál egy almához.

márc. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Elmondtam miért foglalkoztat, de egyébként nem gondolom hogy meg kéne indokolnom neked. Addig oké, hogy leírod hogy szerinted összehasonlíthatatlan a kettő, de attól még nem kell a helytelen feltételezéseid alapján elkezdeni bírálni és kioktatni.
márc. 7. 13:56
 10/11 A kérdező kommentje:
A többi választ köszönöm
márc. 7. 13:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!