Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jelenleg mentőápolónak tanulok...

Jelenleg mentőápolónak tanulok szeretnék továbbmenni egyetemre. Mentőtisztnek vagy diplomás ápolónak éri meg inkább továbbtanulni?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok. ( nem döntés képtelen) csak esetleg akinek van tapasztalata szívesen meghallgatnám .
márc. 6. 20:31
 1/3 anonim ***** válasza:
80%
A fizetésekből ítélve diplomás ápolónak jobban megéri.
márc. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
76%

#1 Ezzel azért vitatkoznék. Én tisztin vagyok és akik már végeztek azok közül van olyan ismerősöm aki sürgire ment dolgozni. Nettó 800-at visz haza.


Illetve egy másik ismerős a katonasághoz ment, ő 1 milliót is megkapja nettóba.


De ezen kívül van még lehetőség donorvizsgálónak is menni vele, illetve nyilván ott a kivonuló lehetőség ami a legrosszabbul fizet de pótlékok nélkül azzal is megvan a fél millió havonta. Plusz még vállalsz oktatást, elmész rendezvény biztosításra, alapítasz egy vállalkozást is rá akár aztán egész jó pénzeket meg lehet keresni.

Az a jó a tisztibe, hogy nem vagy lekorlátozva, rengeteg a lehetőség.

Bár én nem a pénz miatt jöttem erre a szakra hanem mert hajt az, hogy minél több tudást szerezzek. Kezdetben én is ápolónak akartam menni de aztán rájöttem, hogy nem tudnám elfogadni azt a tényt, hogy én csak egy ápoló vagyok. Mindig is minél többet akartam tudni.


A diplomás ápolót akkor ajánlom jobban ha fontos a családcentrikusság mert több a szabadidőd.

márc. 15. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szerintem a diplomás ápoló jobb lehetőség, főleg ha jól megy az idegen nyelv is. A mentőtiszt csak szerény hazánkban létezik, külföldön nem akkreditált.


Egy diplomás ápolót szinte bármelyik osztályon elfogadnak. Ha viszont mentőtisztként nem vonulsz, vagy soha nem vonulttál mindig egyfajta kirekesztést fogsz kapni másoktól. Legyen az sürgősségi, ügyelet, honvédség, vagy bármelyik egyéb szektor sohasem fognak rád teljes értékű mentőtisztként nézni! Persze más a helyzet, ha előtte évekig mentőztél és úgy kerülsz be pl egy sürgősségire.


A mentőtiszt akkor mentőtiszt, ha mentőzik vagy, ha előtte jó pár évet lehúzott mentőn. Persze ez lehetséges nincs így kimondva, de ez így van a kollégák körében ezt hidd csak el.


Egy diplomás ápoló, diplomás ápoló marad legyen bárhol egy sürgősségin is, meg egy ITO-n is, meg egy belgyógyászati osztályon, vagy akár egy körzetben is és senki nem fogja ezt éreztetni vele.


Ráadásul a képzés is szerintem barátibb. Tisztin, ha valamiért beskatulyáznak az oktatók akkor az életben nem fogod elvégezni, ha mégis tökösebb vagy és azt mondod, nem tévedtetek mert nem ebben a borítékban vagyok, akkor meg a négy évből lehet öt lesz, vagy hat mire bizonyítod nekik.


Alapvetően nem rossz a tiszti, de egy diplomás ápoló szerintem biztosabban karrier, és több a lehetőség is. Bárhol elfogadják, menjen csak el tisztént például egy sürgősségire úgy, hogy előtte nem mentőzött és az összes kollégája vonul, vagy vonult. A hierarchia legalján fogja magát találni. Egy diplomás ápolót senki nem fog azért kinézni, mert például csak körzetben dolgozott, kórházban nem.

márc. 23. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!