Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek melyikre érdemeseb...

Evii1507 kérdése:

Szerintetek melyikre érdemesebb mennem: egyetemre-elsősorban FOSZ-ra- vagy egy könyvelői tanfolyamra ?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Jelenleg pénzügyi-számviteli ügyintézőnek tanulok.

Tovább szeretnék tanulni majd ennek az elvégzése után, csak nem tudom, hogy hol.

Gondolkoztam az egyetemen-FOSZ-on-, meg valamilyen pénzügyis-elsősorban könyvelői- tanfolyamon.

Melyikkel lehetne könnyebben elhelyezkednem a jövőben?



márc. 19. 10:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
24%

A legkonnyebben egy penzugy es szamvitel bsc-vel tudsz elhelyezkedni.

A leghamarabb ezeket az adatrogzitoi poziciokat fogja helyettesiteni az AI ezen a teruleten, egyre tobb mindent lehet automatizalni. A tanfolyamot nem ajanlom emiatt, mert azzal max ilyen helyekre tudsz jelentkezni.

márc. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
23%

1, nem igaz, hogy azzal köynnebben tud elhelyezkedni. Az AI lehet, ogy adatrögzítésre alkalmas lesz, de másra nem, és a munkának ez a része már ma is autoatizált, mégis van mit csinálnunk.


Kérdező, ha a cél könyvelés, akkor elég a mképes, tb-vel kiegészítve, és kapkodni fognak utánad.

márc. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%

Ja, csak a merlegkepes meg a tb egyutt majdnem annyi, mintha lediplomazna.

Ha a bsc megvan akkor meg nagyjabol utanad dobjak a merlegkepest is. Raadasul anyagilag is jobban kijossz, ha allamilag finanszirozott kepzesre tudsz bekerulni. Arrol nem beszelve, hogy sokkal szeleskorubb ismereteket kapsz.

Sokkal tobb ajto kinyilik elotted. A merlegkepes akkor eri meg szerintem, ha nincs eselye az embernek bejutni egyetemre.

márc. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%

FOSZ ez teljesen egyértelmű.


Pénzügy még foszl-on is többet ér mint egy tanfolyam ráadásul 50%-a kész lesz a diplomádnak, és ha jól írod meg akkor pontot ér amivel bejutsz bsc-re később. Én mindenképp ezt ajánlom.

márc. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
45%

3, nem, nem annyi.

A főiskolán adózás kb nulla. Tb-bér meg még annyi sem. Ha a terve tényleg könyvelés, nem valami multi adatrögzítő állása, akkor a diploma arra nem készíti fel.

márc. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%

#5 Főiskolák már nem is léteznek, de ez igazából jól mutatja, hogy mennyire vagy tisztában azzal, hogy mit tanítanak psz-en. Nekünk pl. külön 6 kredites (elmélet + gyakorlat) adózás tárgyunk van amellett, hogy több tárgyba is bele van építve a témakör, illetve van adózás specializáció is.

Nekem a terveim között a könyvelés is szerepel lehetséges pályaként, és semmit nem kell majd pluszba csinálnom diploma után, ki tudom egyből váltani a mérlegképest. De tanfolyamon sosem tudnék például gyakornok lenni, egyetemen ez is lehetséges. Azt gondolom nem kell mondanom, hogy a releváns tapasztalat mekkora plusz pályakezdőként.

márc. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
20%

6, attól, hogy egyetemek áznevezed, a ba még nem lesz egyetemi végzettség.


Nekem bizony mk alatt dolgoznak lanyok adatrögzítőként. Vagy jobb bérezni, és továbblép, a mképest már nálam csinálja végig.

Corvinusos szamvitel mesterrel használhatatlan emberek jelentkeztek (fogalma nem volt, a gázolaj miért nem úgy könyvelendő benzinkúton, mint fuvarozónál, és ez csak egy példa,). Pécsen az adózás szabvál tárgy, semmit nem tudott, aki onnan jött.

Én 14 éve dolgozom alkalmazottakkal, sokkal hasznosabb tudásssal jönnek a mképesről.

márc. 20. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%

7# ajánlom figyelmed be a nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. évi CCIV. törvényt.


Ja, és amit valamiért nem akartál írni: a diplomásoknak azért több a bére egy "kicsit" nem?

márc. 20. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
70%

Ha számviteli területen szeretnél a későbbiekben dolgozni (és nem akarsz megragadni az adatrögzítés szintjén), a mérlegképes megkerülhetetlen. A másik, amit tudni kell, az az, hogy a Pénzügy és számvitel alapdiploma birtokában továbbra is szinte teljes felmentést kapsz a mérlegképes tanfolyam alól (ergo nem kell már rá pluszban tanulni).

Na most az a helyzet, hogy a FOSZ szakmailag érdemben semmit nem fog hozzád adni ahhoz képest, amit a PSz ügyintéző nyújtott. Persze, el tudsz ismertetni krediteket, ha a diploma a cél, de ha tudod, hogy az a cél, hogy utána úgyis BSc-re menj, akkor halálosan felesleges vargabetű… ugyanis az eredetileg 7 féléves képzést így 8-9 félévnél hamarabb nem fogod tudni elvégezni. Cserébe két szakdolgozattal és záróvizsgával kell szívni, és lesz egy olyan papírod (a FOSZ), amit a világon semmire nem tudsz használni a BSc birtokában.

Én a helyedben a következőt csinálnám: ha van rá lehetőség, jelentkeznék egyetemen levelezőre PSZ szakra (akár augusztusban pótfelvételin), mellette pedig legalább részmunkaidőben a szakmán belül dolgoznék. Ha így döntesz, teljesen felesleges az FOSZ.

Ha ezt nem szeretnéd, mert úgy érzed, az egyetem túl nagy falat, és nem akarsz lediplomázni, akkor menj mérlegképesre. Ebben az esetben is felesleges a FOSZ, mert egy mérlegképesnél munkaerőpiaci szempontból lényegesen kevesebbet ér.

Utóbbi is járható út, csak akkor fogod érezni a diploma hiányát leginkább, ha multinál vagy nagyvállalatnál szeretnél a későbbiekben dolgozni (ott sokszor elvárják a diplomát), illetve ha olyan irányba szeretnéd továbbképezni magad idővel, aminek előfeltétele a diploma megléte (pl. könyvvizsgáló vagy adószakértő).

márc. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
41%

Kedves Kérdező...


Kérdés, mi a terved? Ha egy multi pénzügyes állása, diploma. Ha egy multinál akarsz valami névlg könyvelő állást, ami valóban csak adatrögzítést takar, diploma. Ha könyvvizsgálat a cél, diploma.

Ha a cél a valódi könyvelői munka, annak minden részletével, cégalapítástól beszámolóig, akár egy vállalkozásnál, akár egy könyvelőirodában, akár később önálló vállalkozóként, akkor a mérlegképes (kiegészítve bérrel, tbvel, adótanácsadóival) hasznosabb.

FOSZK csak akkor, ha ha mndenképpen diplomát akarz, mert csak arra jó, hogy rövidebb legyen a Ba képzés, másra nem.

márc. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!