Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szakdolgozatban hogyan szoktát...

Szakdolgozatban hogyan szoktátok megoldani, hogy "ne legyen túl széttagolt"?

Figyelt kérdés

Úgy szeretném írni, hogy egy fejezet több oldalon de minimum 1,5-2 oldal legyen.


Ehelyett van, hogy úgy néz ki, hogy egy ilyen fejezetrész (1.1. ; 1.2.) hogy 1 oldalra jön ki vagy kicsit kevesebb. Az is hülyén néz ki, ha éppen 1-2 mondat + forrás kerül a következő oldalra, de az is rosszul fest, ha minden kereken 1 oldalra jön ki és így túlságosan "széttagolt"

Próbálok annyit írni, hogy min. 1,5 oldal legyen, hogy legalább fél oldal kerüljön át következő oldalra, de nem mindig jön össze.


Tippek?


márc. 20. 22:30
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
Az alfejezeteket nem szokták új oldalon kezdeni, csak a rendes fejezeteket. Én legalábbis így csináltam eddig mindig és másoktól is ezt látom.
márc. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Pontosan ez a problémám, hogy én sem szeretném új oldalra írni, de eddig mindig úgy jött ki, hogy 1 oldal lett az adott fejezet vagy éppen maradt 1 sor de akkor meg hülyén néz ki, hogy felírom a következő fejezet címét adott oldalra és a következő oldalon indítom


Tehát 1 oldalakat írtam adott fejezetről, és ez idegesít, hogy nem akarom új oldalon kezdeni, de mivel nem tudok többet írni, jön a következő alfejezet és így oldalakra szét van tagolva, amit nem akarok, de így jön ki ...

márc. 20. 23:14
 3/4 anonim ***** válasza:
Ahhh, akkor félreértettem a érdést. Szerintem ezek egyszerűen nem problémák. :) Én mindig csak arra figyeltem, hogy a cím és a szöveg első mondata egy oldalon legyen, a többi lényegtelen. Én nem nyúlnék bele a szöveg tartalmába csak azért, hogy szerkesztésügyileg jobban nézzen ki. Mást pedig nem tudnál csinálni, hisz a margók, sorköztáv, betűméret stb adottak. Maximum képeket vagy ábrákat tudsz belerakni a szövegbe még.
márc. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kép, ábra, táblázat is van benne és akkor is mindig pont úgy jön ki, hogy a következő alfejezet új oldalra kerül, amit nem akarok de valahogy mindig úgy sikerül , nem "folyik át" a következő oldalra...


A bíráló tanárnak emlékszem, hogy kellett beadni beadandót, ahol szintén a szakdoga paraméterei voltak megadva és a tartalmilag tök jó dolgozatomat lepontozta 3-as ra és meg is mondta, hogy azért, mert "túl széttagolt"


Ezért vagyok most ideges, de ha nem tudom mit írni többet akkor mit csináljak?

Hogy nyújtsam, húzzam...

márc. 20. 23:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!