Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szakdolgozatban, ha valami...

Szakdolgozatban, ha valami felismerhető de le van hivatkozva az úgy megfelelő?

Figyelt kérdés

Konkrétabban: pl. szeretnék írni a verbális és nonverbális kommunikációról amiről van egy weboldalon tök jól összeszedve 1-1,5-2 oldal. Akkor én azt leírhatom átfogalmazva (teszek bele töltelék szavakat, kicserélek szavakat, megfordítom a szórendet) de nagyjából az egész tartalmat leírhatom? Hivatkozással együtt?

Mert teljesen jól össze van szedve és annak nincs értelme, hogy kiveszek 3-4 mondatot és azt írom le, hanem az egésznek egyben látom értelmét.


márc. 11. 21:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs a weboldalon lehivatkozva ő honnan szedte?

Mert mondjuk az én konzulensem biztosan visszadobott volna egy weboldalas linket. Nyilván akkor nem ha pl egy céget, terméket stb mutatsz be és a saját oldalát használod. De ilyen blogspot, wiki stb dolgokat nem fogadtak el nálunk, pedig nem volt egy hú de komoly szak.

Viszont ha megvan a hivatkozás, akkor kb 20 perc munkával at tudod fogalmazni, kibővíteni és rögtön tudományosabbnak nézel ki.

Persze ez az én véleményem /tapasztalatom, lehet máshol más az elvaras.

márc. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem, nincs a weboldalon hivatkozva.

Ez egy tanító jellegű oldal, teljesen jól le van írva.


A wikipédia nincs kiemelve, de onnan természetesen én sem írnék bele semmit.


Ha átfogalmazom is felismerhető a szavak miatt (van ugye amit nem lehet átfogalmazni, pont az kell bele, hogy érthető legyen, jól le van vezetve)

de ha lehivatkozom (és nem átmásolom, próbálom átfogalmazni, hogy ne ugyanaz legyen de a lényeg maradjon) úgy jó?


Köszi a véleményt!

márc. 11. 23:29
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát én konzulenst azért megkérdeznék erről, nehogy emiatt kelljen az utolsó órákban még írnod egy oldalt. De ha jóváhagyja, akkor minden jó
márc. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Természetesen már kérdeztem, de nem reagált még és van mikor csak 2 hét múlva ír vissza, addig meg szeretnék haladni...
márc. 11. 23:40
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ezt a részt tedd pihenőre addig és írd a többit. Legrosszabb esetben teljesen át kell fogalmaznod,de a tartalmi lényeg nem fog változni, arra alapozhatsz.
márc. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne? Pont ezért vicc a szakdolgozat
márc. 12. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ezért kérdezem, hogy lehet e mert ez ne nagyon dolog

egy oldalról átfogalmazni a szöveget

nyilván nem másolni, átírni amit lehet de a lényeget nyilván nem lehet tehát a tartalma nagyrészt onnan lenne annak az adott fejezetnek

márc. 12. 08:21
 8/8 anonim ***** válasza:
59%
Kicsit írd át és hivatkozd le rendesen. Én is ezt csinálom. Szórendcsere + a szinonímaszótár.hu a nagy segítségem.
márc. 17. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!