Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Létezik olyan, hogy felvételi...

Létezik olyan, hogy felvételi nélkül mehessen valaki egyetemre?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Hallottam, illetve olvastam is, hogy elméletben létezik arra lehetőség, hogy a technikumi diákok felvételi nélkül mehessenek egyetemre, ha sikeres érettségit és szakmai vizsgát szereztek meg, és ha szakirányú szakra szeretne jelentkezni, tehát ha egy gépésztechnikus gépészmérnök BSc-re jelentkezik,az autonaikusa fel lesz véve az egyetemre. Ilyen tényleg létezik, vagy csak félinformáció?

márc. 23. 14:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Felinformacio csak.
márc. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Urban legend.
márc. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem. Ha az adott egyetem adott szakára túljelentkezés volna, mi alapján utasítanák el a jelntkezőket a helyhiány miatt?
márc. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
12%
Persze, hogy létezik, én például a műegyetemre sokszor beugrottam, mert imádtam a rántottás zsömléjüket.
márc. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
30%

Ó, hát ez azért van:

"Azok, akik okleveles technikusképzésben vesznek részt, és ezzel vállalják, hogy tanulmányaik során a technikum és az egyetem által közösen meghatározott többlet tananyagtartalmat sajátítanak el, az adott egyetem meghatározott képzésére való jelentkezés esetén felvételi pontjaikat számíthatják a szakmai vizsga eredményének ötszörözésével, ha a szakmai vizsgájuk minősítése legalább jó (4). Ezzel a pontszámítással akár 500 pontot is elérhetnek a felvételizők."

márc. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Automatikusan semmiképp sem ezt az egyet garantálhatom…mivel nem tudjuk a tanulmányi átlagodat se semmit kb…viszont amit elvégezték képzést és ha megnézed, hogy milyen okj-at vagy szakmai vizsgát fogadnak el az adott képzésre elvileg jár intézményi pont.
márc. 24. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
5-ös, én is ilyesmi olvastam, hogy 2019-ben a kormányak volt a terve, hogy csak a szakmai vizsga számíthasson a felvételiben, akik technikumból mennének egyetemre. Csak az nem tudom, hogy ez végül meg fog-e valósulni, mert 2025-ben fognak kikerülni az első technikusok (mivel 2020-tól van ez a megújult szakképzés).
márc. 24. 15:51
 8/9 anonim ***** válasza:
Olyan biztos nem lesz, hogy csak a szakmai vizsga fog számítani…kevesebb jelentkező lesz és az egyetemének ez úgy is figyelembe szoktak venni a rangsorolás alapján, hogy hányan jelölték meg az adott intézményt +emiatt és sok más dolog miatt ez logikátlan +a 2024-és évben nagyon nagy szabad kezet engedtek az egyetemeknek, és természetesen ők ezt max csak intézményi ponttal fogják honorálni, mint eddig. Azért figyelembe kell azt is venni, hogy az adott illető be tudja e felejteni az adott szakot az adott intézményben és ennek a legjobb megállapítása a tanulmányi átlag és vagy az érettségi…bár egy-két ember van aki így be csúszik és nem végzi el az mindegy de tömegesen már katasztrófa lenne az egyetem számára.
márc. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#7 abban igazad van, hogy itt még csak ígéretek sem hangoztak el, csak elképzelések, hát bármi lehet jövőre.
márc. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!