Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Továbbtanulással kapcsolatos...

Továbbtanulással kapcsolatos problémáim vannak, tudnátok valamilyen tanácsot adni? :))

Figyelt kérdés
Sziasztok, a gimnáziumot kijártam és most egyetemre szeretnék jelentkezni, de nem igazán érdekel semmi :( orvosira tuti nem szeretnék menni, de érdekel a bőrgyógyászat, turisztika és az ilyen “nőiesebb” ( ha szabad ilyet mondani) szakok. Olyan foglalkozást szeretnék kitanulni ami biztos fizetést nyújt és érdekel is. Tudom, hogy nehéz eset vagyok, de és ha nem tudtok valami értelmeset ajánlani, nem gond :) de az undok beszólásokat nem kèrem. Előre is köszönöm a segítséget.

márc. 24. 00:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
98%
Nem feltétlenül ez szabja meg. Illetve a felsőoktatás pontosan úgy működik, hogy amit akarsz, azt csináld. "Olyan foglalkozást szeretnék kitanulni ami biztos fizetést nyújt és érdekel is." Azt nem tudjuk, hogy mi érdekel téged, és nincs is ilyen. Nem a képesítésétől válik munka szempomtjából hasznossá az ember, hanem attól, hogy szereti és érti is, amit csinál. Vagy persze à la szalag, ott nem szükséges gondolkodni.
márc. 24. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Ebből nekem nem derül ki, mi is érdekel, az végképp nem, hogy a felsoroltak mitől lennének nőiesek.


Meg nem csak a terület számít, hanem a konkrét munkakör: ha pl. érdekel a kozmetika, lehetsz kozmetikus, de lehetsz vállalkozó is, aki szépségszalonokat működtet, de mehetsz vegyésznek is, hogy részt vegyél a kozmetikumok gyártásában, és akkor még ott vannak, akik egyszerre bőrgyógyászok és kozmetikusok. Csak egy példa szemléltetésképp.

márc. 24. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
85%
Nem akarsz orvosira menni, de érdekel a bőrgyógyászat...
márc. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
13%

Miért kellene orvosira mennie, ha érdekli a bőrgyógyászat? Van még azon kívűl is ilyenirányú képzés. Mondjuk azt nem tudom, hogy a felsőoktatásban van e ilyen. A hétköznapokban mi érdekel? Ezt kéne megfejteni, és onnan elindulni.


Én amúgy ezt a "nagy vagyonom legyen" témát kivenném a dologból, mert fontosabb, hogy valami olyant csinálj, ami érdekel és szereted, mintsem hogy 2 kilóval többet vigyél haza havonta. Jójó, szémít, de nem annyira.

márc. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
90%
4, mert a bőrgyógyász orvos.
márc. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
0%
A bőgyógyász nem orvos. Elég nagy a különbség kettejük között.
márc. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
#6: Már hogyne lenne a bőrgyógyász orvos? 😲
márc. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem? Szemlátomást nem láttál még orvosi képzést közelről.
márc. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
6, hanem mégis micsoda? :D
márc. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
8%
Kuruzsló. xD
márc. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!