Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri informatika szakra...

Megéri informatika szakra menni mostanában?

Figyelt kérdés
Régen mindenhonnan azt hallottam hogy nagyon stabil/jól keresni vele, de mostanában gyakran hallom hogy pályakezdőknek egyre inkább nehéz az elhelyezkedés. (Elsősorban a proginfó érdekel, de a mérnökinfó is)
márc. 25. 15:33
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Mert 10-15 éve nevetségesen jó világ volt a programozók körében. Kapkodtak mindenki után, még ha nem is volt a legjobb szakember, majd beletanult. Iszonyatosan felívelt akkor az informatikai szakma, és nagyon nagy hiány volt.


Mostanra már van annyi képzett munkaerő, hogy a szakma alsó részéért már nem kapkodnak, inkább keresnek valakit, aki tapasztalt, vagy kifejezetten szorgalmas (=szép portfólió). Lényegében csak normalizálódott a piac.


Még mindig jó szakma, még mindig el lehet vele helyezkedni, és ez így is marad a jövőben. Az változott, hogy mostmár nem lehet energiaminimummal, egy végigbukdácsolt diplomával elhelyezkedni.


Ha érdekel, szereted, megéri. Ha a pénz érdekel, a szakma nem, esélyes, hogy nem leszel jó szakember, akkor nem éri meg.

márc. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Azt ,,éri" meg tanulni, ami érdekel.
márc. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönom szépen!


Kettes, jó is lenne :'(

ápr. 6. 18:44
 4/9 anonim ***** válasza:

3


,, jó is lenne :'("


Miért?

Ha nem érdekel valami, abban úgysem leszel jó, ha meg nagynehezen el is végzed és nem szereted csinálni, boldogtalan leszel és azon nem segít az extra pénz, elhiheted.

De te tudod, sok sikert. :)

ápr. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ami engem érdekel, azt nem éri meg tanulni, mert éhenhalni sem lehet vele. Tehát kénytelen vagyok valami mást választani
ápr. 9. 23:59
 6/9 anonim ***** válasza:

5

Kíváncsi vagyok, melyik az a szakma, amivel éhen halni sem lehet, áruld el. :)

Szerintem csak rossz információid vannak, ha más megvilágitásból közelitenéd meg, szerintem nem látnád ilyen borusan a helyzetett.

ápr. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#6 Én speciel folozófiát tanultam volna, ha nem számít a piacképesség. Szóval azért létezik pár ilyen szak. Hála az égnek megszerettem az infót gimi végén, tudom elég nagy váltás:D
ápr. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7

Szerintem Puzsér is elég szépen megél belőle, neked miért ne menne? :D

ápr. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Rajzolás, festés és táncolás
ápr. 11. 16:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!