Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek könnyebb vagy...

Szerintetek könnyebb vagy nehezebb lett a 2024-től érvényes érettségi rendszer?

Figyelt kérdés

Az írásbelikre gondolok, pl közép magyar/matek/töri. És nyilván a régi rendszerhez viszonyítva.

Pl magyarnál előny vagy hátrány a műveltségi teszt érvelés helyett?



#érettségi #2024-es rendszer
márc. 28. 13:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez abszolút személyes vélemény lesz, de nekem nem tetszik a műveltségi teszt, főleg, mert annyira fontos, hogy megtanítsuk a logikus érvelést. Nem csak feleslegesnek, de nekem nehezebbnek is tűnik, főleg, ami a memoritereket illeti.

A matek és a töri változások nem zavarnak, van, ami jó, hogy kikerült, van, amit én nem raktam volna a követelményekbe, de összességében nem tartom egyiket sem rossznak

márc. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Olyanokat is olvastam, hogy extrém könnyű lehet az idei érettségi, mivel be kell bizonyítani a "változtatás sikerét". Ti mit gondoltok erről?
márc. 28. 13:38
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

39 nap múlva ilyenkor már túl lesznek a diákok a magyar érettségin és izgulhatnak a matekérettségi, meg a többi miatt.


Matektanárként azt mondom, hogy a matekérettségi könnyebb lesz. Kevesebb trigonometria és koordináta-geometria, de cserébe több "életből vett" példa (törlesztőrészletszámítás és statisztika). Persze minden attól függ, hogy a gyakorlatban hogyan alkalmazzák a változtatásokat a feladatsorok összeállítói.


2012-ben amikor az érettségi kettes 20%-ot felemelték 25%-ra ugyanazat mondták, hogy extrém könnyű lesz. Ebben akkor tévedte. Egy közepes erősségű feladatsort kaptak a diákok akkor. Szerény véleményem szerint most is ez várható középszinten.

márc. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

#2


Egy biztos, a diákok szerint mindig az adott év matematika érettségije a legnehezebb:D


Én is csak a matekhoz tudok érdemileg hozzászólni, habár nem tanári szemszögből, hanem jelenlegi alkmat msc-sként, de nekem is kifejezetten tetszik, hogy elkezdtek húzni a mindennapi, "hasznosabb" témák felé. Talán kicsit lecsitul a mikorkelleztnekemmajdbármikorhasználnom tömeg.

márc. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
52%
Hála istennek én Mindig fel voltam matekból mentve illetve nyelvből.. így nekem könnyű volt az érettségi
márc. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!