Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek bele merjék vágni...

Szerintetek bele merjék vágni a programtervező informatikába?

Figyelt kérdés

Az előz egyetemi szakomon képalkotás alapszakon grafikus szakirányon voltam, webdesigner, és fotográfus is vagyok…

Gondolkodtam, hogy elvegezném a programtervező informatikus alapszakot, csak a legnagyobb gondom az, hogy világ életemben átlagosan ment a matek így nem merek belevágni…



ápr. 23. 14:05
 1/5 anonim ***** válasza:
59%
Ha belevagsz en is szivesen tanulnek a jegyzeteidbol, es esetleg egymasnak elmagyarazhatjuk amiket nem ertunk.
ápr. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A férjem most csinálja, és über szívás.

Amúgy általában a levelező az.

Van a héten egy konzultáció meg a jövő héten egy. A tanár nem akar sem órát tartani, sem nyáron vizsgáztatni, így kijelenti, hogy akkor egy hét múlva a második konzultáción meg is iratja a zh-t. 1 hét alatt matekból hogy készülsz fel? Elég sok, szivatós, értelmetlen matematikai tárgyuk van. Gondolkodik rajta, hogy abbahagyja, és biztos, hogy nem tudja mindegyik tárgyat az idén teljesíteni.

ápr. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de a matekot nagyon oda kell tenni.

Aki kínlódik, az szinte mindenki a matekkal szív.

Amúgy ez régen a programtervező matematikus szak volt, csak vettek vissza a matekból és megtoldották plusz programozással.

Ha jól felkeszülsz matekból, akkor menni fog. Tanárt is fogadhatsz, akár az egyetem mellett is, aki elmagyarázza a dolgokat.

Na, a lényeg, hogy szorgalommal meg lehet csinálni, de alapos "faktos" gimis matek tudassal menj.

ápr. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Viszonylag elég kreatív és érdekes szakokon végeztél. Ehhez képest a programtervező informatikus képzés milliószor absztraktabb és kevésbé gyakorlatias ahol főleg a matek és az algoritmuselmélet dominál.


A programozást ne úgy képzeld el, hogy érdekes, látványos dolgokat alkotsz az egyetemen, hanem absztrakciós szinten tanulod az egészet ami ha nem érdekel akkor dögunalmasnak fogod találni és könnyen kiégsz benne. Matek szintén, rengeteg a tétel, bizonyítás.


A kedvedet nem akarom szegni, mert ha ezt szeretnéd csinálni akkor hajrá, de ilyen előképzettség után elég hidegzuhanyként érhet a szak...

ápr. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Úgy-úgy, ahogy a 4. írja.

Az elvont matekos gondolkodás!

(3-as voltam)

ápr. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!