Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 2025 mennyi éri meg programter...

2025 mennyi éri meg programtervező szakra vagy mernokinformatikusnak mennI?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt hallom hogy nincs eleg munkahely es hogy kezdik atvenni az ai a szakmat. Mennyi lehetosegem lenne sikeres karriert kezdeni 2029-ben mikor friss diplomaskent vegeznek?

márc. 24. 12:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%

Mert az "AI-t" ki csinálja, a Skynet?


Tájékozott ember nem állít olyat, hogy átveszi a szakmát.

Ha szoftverfejlesztő szeretnél, akkor már régóta az a helyzet, hogy főleg akkor van esélyed, ha specializálódsz egy konkrét területre, főleg ha az ritkább. Junior Javásokat régóta nem nagyon tudja felszívni a szakma.

Ha meg nem szoftverfejlesztő lenél, akkor meg a lehetőséget tára végtelen, sok olyan terület van, amihez a MI alig tud még hozzá szagolni, legfeljebb automatizálni lehet valamit, de az emberre mindig szükség lesz.

márc. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
59%

-EEveeeszik a muunkáát!

-AZTAT EEEL!

márc. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%

Most diplomáztam BSc-n.


Az, hogy nincs munka, túlerőltetett hiszti. Ha valakinek nem csak papírja van, hanem tudás is a fejében, esetleg egy pár szebb projekt a githubján, junior poziban is simán el tud helyezkedni. Ismertem olyat, aki csak a pénzért jött ide, nem is érdekelte sosem az infó, csalt ahol tudott, szabadidejében le sem szarta. Persze, hogy az ilyeneknek nehéz elhelyezkedni.


Az AI-tól még nem kell tartani. Jelenleg az csak egy nagyon szofisztikált google kereső.

márc. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%

Én is most kerestem az első IT-s nem diákmelómat (nem IT diplomával btw) és elég jó ajánlattal vettek fel. Novembertől január végéig tartott a jelentkezésem, de eleve tudtam, hogy csak februárban akarok kezdeni, nekem jó volt így, hogy időben kezdtem. 15 helyre jelentkeztem, 4 db második körös interjúba jutottam el, egy mást választott, kettőt elutasítottam. Amik érkeztek megkeresések (4db idén), továbbküldtem olyan társaimnak, akik hasonló cipőben jártak. Ez 100% sikeres volt.


Szerintem elég rossz a piac jelenleg juniorként, kevés állás van hirdetve, pláne ha valaki nem Pesten akar irodába is bejárni néha.


Nagyon nagy a szórása juniorok közt. Van aki bár diplomás, max az alibi gyakorlatát tudja felmutatni, vagy azt sem. Valaki meg a 3 éves képzés alatt komoly nemzetközi cikket publikált, 2+ évet dolgozott releváns területen, fel tud mutatni több projektet, aktívan részt vesz konferenciákon, TDK-zik, szakmai rendezvényken vesz részt, ad elő, kiválóan beszél x nyelvet, magas szakmai tudással rendelkezik stb.


Az utóbbi típusba tartozóknak van nagyobb esélyük elhelyezkedni, nekik nem rossz annyira, de azért akkor sem megy olyan simán, mint eddig, nehezebb jót kialkudni. Az előbbi csoportba tartozók meg sírnak, mert a minimum szintet hozták és alig kíváncsi rájuk valaki.

márc. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
63%

10 évvel ezelőtt az volt, hogy a gyenge képességű fejlesztőkért is kapkodtak, juniorként is nagyon könnyű volt elhelyezkedni. Covid óta van az, hogy a juniorokat màr inkàbb csak a multik veszik fel, senki sem akar bajlódni a betamítàsukkal. Az egész szektor kicsit nyűglődik mostanra, sokkal nehezebb elhelyezkedni, junioroktól is tapasztalatot vàrnak el màr mindenhol. Tehàt kisebb projektjeidnek lennie kell màr mire felvételizel.

Jó fejlesztőre szükség lesz 29-ben is, én például egyáltalán nem féltem a munkàm. Ha ez érdekel nyugodtan nyomjad, hajrà! (Az AI ami elveszi a munkát, az itt nem igen létezik, inkàbb az várható, hogy a segítségével gyorsabban tudsz majd dolgozni.)

márc. 25. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
64%
Jelenleg szerintem nincs még1 olyan szakma amivel ennyit kéne melózni meg szívni mint az IT(talán az orvosi még). Tehát elsősorban mondjuk azt hogy egyetemre mész(mert a bootcampesekkel meg a selftaught jancsival már sokszor szóba sem állnak a cégek). Egyetemen mind olyan tárgyakat fogsz tanulni, legalábbis a legtöbb olyan amit a büdös életbe nem fogsz kamatoztatni és akkor emellett kéne releváns tudást összeszedned ami mondjuk napi 6-7 óra időbefektetés+ba. Most képzeld el ezt aki munka mellett csinálja levelezőn.....miután szopik a sok matekkal meg ilyen olyan lófax tárgyak megtanulásával még a pali nekiáll naponta 5-6-7 órát önfejleszteni, hogy tudjon építeni pár normális portfóliómunkát(mert jelenleg ezekkel lehet valamennyire kitűnni pályakezdőként).
ápr. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Úgy tűnik a hatost nagyon traumatizálta az anal2:D Nagyon túldramatizálod az egészet, a legtöbb PTI meg mérnökinfós szak elég sok releváns tudást ad, meg egy erős alapot amire lehet építeni.
ápr. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az meg, hogy az orvosi nehézségéhez hasonlítod, már bocsánat, de egy rossz vicc:DDD Egy átlag villamosmérnökin többet szopnak az emberek.
ápr. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Az erős alappal kitörölheted a seggedet a piacon.
ápr. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Látszik, hogy nem ismered a képzést, hisz az általános iskolás szövegértés sem megy...
ápr. 7. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!