Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hol végezzem el az egyetemet?...

Hol végezzem el az egyetemet? külföldön nagyon nehéz egyetem mellett dolgozni?

Figyelt kérdés
Igazából jövőre kezdem az egyetemet, de arra gondoltam, hogy kiköltözök Ausztriába és ott fogok egyetemre járni, szerintetek ez megéri, vagy végezzem el itthon az egyetemet és utánna menjek ki Ausztriába?

2023. máj. 19. 03:13
 1/6 anonim ***** válasza:
98%
Igen , így jó lesz.
2023. máj. 19. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
25%

Az osztrák diploma jobban nutat a cv-ben. Plusz a nyelvtudásod is jobb lesz.


Ha teheted, akkor menj most.

2023. máj. 19. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Miért szeretnéd kint elvégezni? Tudod, mit és hol tanulnál?


Ja, az osztrák diploma jól mutat CV-ben, HA adott osztrák egyetemen jó a képzés, esetleg valahol számít a német nyelv. De egyébként a HR-esek már nem az a korosztály, hogy automatikusan hanyatt vágja magát egy külföldi diploma láttán.

És persze a diplomát legtöbbször nem is nézik, ha már van munkatapasztalatod (legfeljebb annyit, hogy legyen meg).

2023. máj. 19. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%

Jól teszed, én is ezt tenném a mai eszemmel.


Igazából anyagilag se sokkal húzósabb már Bécs, mint Pest. Szerintem a munka is (persze részmunkaidős) belefér mellette.

2023. máj. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
25%

#4-essel egyet értek.

Én nem külföldön csak az ELTE-n (ami annyira talán nem gagyi egyetem országos viszonylatban) végeztem, a diplomám minősítése kitűnő lett, a szakdolgozatomra nívó-díjat kaptam, stb. De még pályakezdő koromban sem érdekelte ez a kutyát sem. Akit egy huszadrangú vidéki főiskolán épp hogy átrugdostak, de az interjún jobban adja el magát, például előbb vettek fel ugyanarra a pozícióra, mint engem. Ez sajnos (vagy nem, nézőpont kérdése) a gyakorlatban így működik. Mostanra meg inkább az érdekes, hogy mit és hol dolgoztam eddig.

Ennek ellenére ha tehetném, én is kimennék. De nem a diploma miatt. Hanem a tapasztalat, élmény, nyelvtudás miatt.

2023. máj. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező,


én is egyet értek az előttem szólókkal, az egyetem elvégzése ma már nem azt jelenti, mint korábban. A munkatapasztalat és kapcsolatok sokkal többet jelentenek.


DE


Ennyire azért nem egyszerű a helyzet. Én négy évig laktam Ausztriában, egyebek mellett a bécsi egyetemen is beiratkoztam egy szemeszterre. Van némi tapasztalatom.

Rengeteg munkalehetőség van egyetemistáknak, amit a legtöbben ki is használnak, hogy így biztosítsák a megélhetésüket (albérlet, jegyzetek...)

De azok, akik az egyetem mellett dolgoznak, azoknak gondjaik lettek a tanulnivalókkal. Nem beszélve arról, hogy ott az egyetem sokkal nehezebb. Elég beszédes szám, hogy egy 3 éves szakot általában egy echte osztrák is 5-6 év alatt végez el. Az átlagos elvégzési időhöz egyébként a bécsi egyetem weboldalán részletesen is infót kapsz, amit szakonként, a szakleírásoknál megnézhetsz.

Egyébként a nyelvvel is lehet gondod. Én felsőfokú nyelvvizsgával mentem el, de még úgy is voltak meglepetések. Mert ugyan németül beszéltem, de "osztrákul" nem...


Mindezekből eredően én is azt tanácsolom, hogy végezd el az egyetemet itthon anyanyelven, tapasztalatszerzésért pedig nézelődj egy kicsit külföldön.


Remélem tudtam segíteni, ha bármi kérdésed van még, szívesen válaszolok!

2023. máj. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!