Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fél év kihagyással megéri...

Fél év kihagyással megéri bekerülni orvosiba?

Figyelt kérdés
Biol-kémia tagozaton vagyok és orvos szeretnék lenni, de mivel felvettem a kémiát és a bioszt is emeltre ezért ez a 2 tantárgy sokkal nehezebb mint tavaly. Ráadásul többiből is nehezebb jobb jegyeket szerezni, és még bejáros is vagyok. Emiatt lehet hogy az érettségi nem fog olyan jól sikerülni, ahoz hogy bekerüljek. Ezért úgy gondoltam, ha nem sikerüne, akkor fél évet kihagyok és biosz-kémia tanárhoz járok, csak nem tudom hogy érdemes-e, mert az egyetemen a felhalmozódott tananyagokat be kell pótolni nem? Az meg iszonyat sok. Vagy jobb ha inkább 1 évet hagyok ki? Az újrapróbálkozásnál (a biosz-kémia érettségivel)biztos a siker?
2010. okt. 30. 00:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia. Nem járok orvosi egyetemre, de a helyzet az, hogy félévkor nem kerülhetsz be, csak akkor, amikor megint felvételi időszak van, azaz egy év múlva. Egyébként sem lehet "bepótolni" kimaradt féléveket, minden aktív félévben a soron következő dolgokat kell felvenni, azokat elvégezni. Az, hogy egyetem közben ki tudsz-e hagyni egy félévet vagy csak egy egész évet, azon múlik, hogy meghirdetik-e "keresztfélévesen" is a tárgyaidat. Pl. ha kihagyod a 2. félévet, ami egy tavaszi félév lenne, akkor - ha minden tantárgyat minden félévben hirdetnek - a 3. félévben te ezt a 2. félévet fogod járni, ott folytatva az egyetemet, ahol abbahagytad. Ha viszont ezeket a tárgyakat csak tavaszi félévekben hirdetik meg (már a következő évfolyamokra gondolva, mert azt tekintik "normálisnak" hogy szünet nélkül sorra végigjárják az emberek a 12 félévet) akkor kénytelen leszel mégegy félévet kihagyni, mert amit neked sorban legközelebb fel kell venned, azt csak akkor hirdetik meg újra, mikor megint tavasz lesz (és te 4. féléves lennél). Szóval ilyen "pótlásos" lehetőséged nem is lesz. Egyébként elég jó pontszám kell, 2 emelt szintű érettségi magas %-kal, esetleg 1 emelt és 1 közép, de akkor egyéb pluszpont (felsőfokú nyelvvizsga). Ha a válaszom nem tartalmazza azt, amire kíváncsi vagy, akkor nyugodtan kérdezz kommentben.


Üdv, állatorvostan-hallgató

2010. okt. 30. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy volt, államin nem jött össze, erre küldtek egy levelet, hogy szívesen várnak költségtérítésesen. Na persze. Egy év "láblógatás" értsd fizika tanárhoz járás, újra érettségi, majd levél arról, hogy felvettek államira. :)
2010. okt. 30. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%

Szia! Az orvosi egyetemeken nincsenek keresztfélévek ezért, ha nem sikerül az érettségi egy évvel később próbálkozhatsz csak újra.

Én mindenkinek azt ajánlom aki orvosira akar jönni, hogy iszonyat feküdjön rá a biosz-kémiára, a biosz emelt minimum legyen meg (tudtommal kötelező is), továbbá egy középfokú nyelvvizsga sem árt.

Megjegyzem, még nem vagy semmivel sem elkésve, van még fél éved az érettségiig. A többi tárgyra nem érdemes túl sok időt fordítani, töriből és magyarból, ha az ember tud fogalmazni és használja a józan eszét, minimális tudással lehet ötöst szerezni, kár lenne a sok bölcsész okosságra pazarolni a bioszra fordítható drága időt.

Sok sikert kívánok neked az érettségihez.


Egy medikus

2010. okt. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igazából másfél évem van érettségiig, de végülis az sem sok..:D Én meg úgy tudom, lehet kémiából is emeltet tenni biosz helyett.
2010. okt. 30. 13:12
 5/5 anonim ***** válasza:

Lehet kémia emeltet is tenni, így van.

Amúgy csomó embret nem vesznek fel elsőre, szóval egy év kihagyás nem vészes.

De 1,5 év alatt lazán fel lehet készülni az érettségire...

2010. okt. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!