Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Foci edzés után este fáj a...

Mhalmi kérdése:

Foci edzés után este fáj a térdem tompán, és a rákövetkezőnap is. Hozzá teszem most kezdtem 10 év kihagyással és némi túlsúllyal.180cm/97kg. Mit tegyek vele? Krém, fásli? Focit nem akarom rá hagyni.

Figyelt kérdés
2011. ápr. 18. 10:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Borogasd be almaecetes hideg vizes borogatással, és kend be valami sport krémmel. Foci előtt melegíts be, hogy az inak, és az izmok ne húzódhassanak meg. Ha továbbra is fenn áll a térdfájdalmad, keress fel egy traumatológust, mert lehet, hogy porc sérülésed van.
2011. ápr. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha 10 év után kezdted újra ahogy írtad, lehet hogy a térded most még nincs hozzászokva megint a sok mozgáshoz, és lehet, egy kicsit elszokott tőle, ettől fáj. Legalábbis nekem ezt mondta az orvos, amikor újrakezdtem a sportolást, és ugyanez volt a bajom. Valamilyen krém jót tehet, ha bekened estére, szerintem a fásli sem haszontalan, de amíg nem tudod pontosan, ez mitől van, minél előbb nézesd meg egy orvossal, mert én nem tudok neked biztosat mondani.
2011. ápr. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Milyen pályán focizol? Ha füvön, akkor vagy iszonyat szét van már a térded, vagy csak hozzá kell szoknia.


ha teremben, akkor meg a túlsúlyod cseszi a térdedet. 20 kiló plussz van rajtad, a a magasságodhoz viszonyítva. Ez barominagy terhelést rak a mozgástól elszokott elöregedett térdizületre, pláne a fociban, ahol nem folyamatosan kell egy fix sebességgel futni, hanem dinamikus gyorsulások vannak benne, ami 5x akkora terhelés az izületeknek.

2011. ápr. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszokat!

Az első két ember tanácsát ki próbálom.

A harmadiknak pedig füvesen játszom és remélem hogy nincs még szét cseszve térdem. De ha igen nyár elejéig kiderül.

2011. ápr. 19. 08:37
 5/5 anonim válasza:
Ajánlanám a tape szalagot.Menj el egy terapeutához és felteszi neked 1 hét múlva már jobb lesz :D
2014. jún. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!