Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fizia szak vagy villamosmérnöki?

Fhenrir kérdése:

Fizia szak vagy villamosmérnöki?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az a helyzet, végzős gimnazista vagyok, Debreceni, és mindenképpen szeretnék fizikával foglalkozni, leginkább fizikus szakra gondoltam, de nem tudom hogy azt jól megfizetik-e és hogy van-e elég munkahely. Másik alternatíva a villamosmérnöki szak.

Leginkább BME-re gondoltam, ott elsősorban villamosmérnökire, és ha nem jön be, akkor bsc után fizikusin csinálnám az msc-t. Lehet hogy a bsc-t is fizikán csinálnám, de akkor kézenfekvő Debrecenben maradni az Atomki miatt. De a debreceni egyetemen alacsony a ponthatár, nekem pedíg valószínűleg nem lenne gond bejutni a BME-re sem. Szerintetek melyiket érdemesebb választani?


2009. nov. 7. 22:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Magasabb ponthatár, magasabb követelmény.

A debreceni villamosmérnökivel annyi a baj, hogy egy fos.

Amikor még a MK-n volt sokkal jobb volt.

Akkor válaszd a fizikát. Eddig jó pár óra együtt van a fizikusokkal

2009. nov. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát BME-s villamosmérnökivel nem lenne anyagi problémád, az biztos. Neked kell eldönteni, hogy mit szeretnél, de nagyon szép szakma, én is ezt tanulom :)
2009. nov. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

bme villanymérnök - jónevű intézmény, könnyen lehet vele munkát találni, elég jó fizetéssel.

pl. lehetsz hardvertervező, az tiszta sci-fi :)

2009. nov. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat, asszem tényleg maradni fog akkor a BME ampervadász
2009. nov. 9. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!