Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetek majd úgy külügy...

Lehetek majd úgy külügy miniszter, hogy ELTE töri szakon végzek majd csinálok egy mestert nemzetközi kapcsolatokon?

Figyelt kérdés
Elég ez így vagy feltétlenül kell hozzá a matek vagy valamilyen közgazdasági ismeretek?
2010. nov. 24. 19:40
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Elég nagyratörő álmaid vannak. Ahhoz, hogy külügyminiszter legyél, semmiféle szakmai végzettség nem szükséges, orvosi diplomával is lehetsz akár. Politikai karrieristának kell hozzá lenni. Mondd meg a neved, hogy majd 10-20-30 ? év múlva büszkén emlékezhessek, hogy az a külügyminiszter, akinek én a gyk-en válaszoltam!
2010. nov. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
93%

1. Külügyminiszter általában tud helyesen írni az anyanyelvén, beszél pár idegen nyelvet, széles általános műveltséggel rendelkezik.

2. Valóban igaz, hogy elsősorban nem a végzettség számít, hanem a politikai hovatartozás és előmenetel. De az nem azt jelenti, hogy abszolút mindegy, milyen végzettséged van. Alaposan jártasnak kell lenni a diplomáciatörténet, nemzetközi jog, nemzetközi gazdaság, nemzetközi politika terén, emellett kulturális ismeretek, jó kommunikációs képességek, tárgyalástechnikai és protokoll ismeretek kellenek. (Hogy valaki külügyminisztériumi lótifuti mezei ügyintéző legyen, ahhoz is kell a felvételi vizsgán norvég zeneszerzőktől kezdve mindenfélét tudni. A miniszteri pozícióban ez sokszorozva érvényes...) Az sem árt, ha az ember pár évet külföldi egyetemen tölt el, hogy tapasztalatot szerezzen a multikulturalitásról.

3. Tudod hány rettentő intelligens és ambíciózus emberrel találkoztam nemzetközi tanulmányok szakon? Nagy a verseny, sokan törnek előre, de még ők sem gondolják, hogy külügyminiszterek lehetnek. Az nem teljesen úgy működik, hogy kigondolom, elvégzek 1-2 szakot, aztán jelentkezem és megkapom...

Összefoglalva: szerintem reálisabb célokat tűzz ki magad elé, mert jól a kis arcocskádra fogsz esni...

2010. nov. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!