Semmelweis vagy Szegedi Tudomány Egyetemen legyek orvos?

Figyelt kérdés

Jövőre szeretnék már valamelyik egyetem orvosi karára járni, ám igen nehezen tudom eldönteni, hogy az SE, vagy a SZTE legyen a választott egyetemem. A pontszámot figyelmen kívül hagyva, igyekszem a iskola színvonala, a külföldre jutás lehetőségei alapján dönteni, de igazán nehéz. (a kutatócsoport is lehet szempont)

Ötletek, vélemények?


2010. nov. 29. 23:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy. Magyarországon mind a 4 orvosi egyetem világszínvonalú, szóval bármelyiket elvégzed tárt karokkal várnak külföldön.
2010. nov. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem mindegy, mindkettő jó suli, szerintem dönts az alapján, h melyik van hozzád közelebb.
2010. nov. 30. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
22%
Én úgy tudom, hogy a SZTE nagyobb, komolyabb intézmény, ott dolgozott Szent-Györgyi Albert is, a nagybátyám is ott végzett nőgyógyászként... :-DDD
2010. nov. 30. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is úgy gondolom, bármelyik egyetemen végzel, használható diplomát kapsz.

Biztos van olyan tárgy, amit a SOTÉn oktatnak jobban/keményebben, és van olyan, amit a SZOTÉn.

Külföldre jutás mindkét helyről lehetséges, úgy gondolom.

Én a SZOTÉra járok, és minden évben vannak külföldi pályázatok. TDK is megy rendesen minden intézetnél:)

A diplomát pedig ugyanazokban az országokban fogadják el, mint a SOTE diplomáját, ha jól tudom.

És hiteles választ senki sem fog tudni adni. Hiszen vszínűleg nem sok ember járt mind a két egyetemre huzamosabb ideig. Aki meg csak az egyikre járt, úgy is a sajátját tartja jobbnak:)



Szerintem ez alapján nem igazán lehet dönteni:)

Mérlegelhetnél több dolgot:)

Pl. távolság, anyagiak.

2010. nov. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

SZTE-n,Szeged eszméletlen,kihagyhatatlan:)

Tapasztalat,igaz nem orvosis :P

2010. nov. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is Szegedre szeretnék menni jövőre, igaz nem orvosnak, hanem a biológia szakra
2010. nov. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!