Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosira felvehetnek ha nincs...

Orvosira felvehetnek ha nincs érettségim kémiából?

Figyelt kérdés
Orvosira szeretnék menni de szerintem 11.ben már késő elkezdeni a kémiát érettségi szintüre tanulnom. Biológiát felvettem faktnak és abból tervezem az érettségit de nem tudom mennyi eséllyel indulok.
2010. dec. 8. 19:24
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

Szia!

Én az SZTE-re járok (szegedi tudományegyetem), ezért csak ez itteni felvételi követelményt tudom.

A biológia kötelező emellett fizika vagy kémia érettségi kell, szóval választhatsz a kettő közül. De az is kikötés, hogy legalább az egyik érettséginek emelt szintűnek kell lennie. Magyarul vagy bioszból, vagy kémiából, vagy fizikából emeltezel. Enélkül pl. ide semmi esélyed, máshova nem tudom, majd jönnek mások is tanácsot adni. :)

2010. dec. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
24%
kémia nem vészes, de a fizikára jóval nagyobb szükséged lesz!
2010. dec. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mindenhová kötelező a biológia és mellé vagy fizika vagy kémia,ezek közül egy emelet szinten ahogy az előző is mondta.

Amúgy ne add fel,én középszintre 0-ról készüklültem fel 1 év alatt! Sőt hamarabb is fel lehet szerintem,csak én mellette szakképzésre jártam és oda is tanulnom kellett sokat

2010. dec. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
és a felvételi pontszámok miből jönnek össze? azt nem értettem eddig meg :D:D nem is nagyon magyarázták mondjuk :D
2010. dec. 8. 20:01
 5/6 anonim ***** válasza:
76%

Hát például: írsz egy 90%os középszintű biológia érettségit és egy 90%-os emelt szintű fizikát. Akkor ez annyit tesz, hogy 90+90=180. Ezt meg kell szorozni 2-vel. Azaz 190*2=380. Plusz ehhez hozzájön a 40 plusz pont az emelt miatt, ami így 420 pont.

Idén nálunk 419 volt az államilag támogatott ponthatár. :) A költségtérítéses pedig 359. :)

2010. dec. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Csak biosz érettségivel nem vesznek fel. Kell mellé vagy kémia vagy fizika. Az egyik kötelezően emelt szinten.

A pontszámítást meg megtalálod a felvi.hu-n, mert amit leírtak, az csak az egyik része.

2010. dec. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!