Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 35 évesen szeretnék elkezdeni...

35 évesen szeretnék elkezdeni a munkahely miatt valamilyen nem túl nehéz főiskolát. Mit ajánlotok, valamint milyen felvételi alapján megy a levelező szak? Pl: művelődésszervező

Figyelt kérdés
2010. dec. 17. 13:38
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A felvételihez érettségi kell. Mivel még a régi rendszerben érettségizett, ezért minden érettségi tárgyát középszintű érettséginek fogadják el. Illetve a 11. és 12. osztály év végi jegyei szükségesek még a felvételihez.

A következő linken azokat az egyetemek találja, ahol indul ilyen szak 2011. szeptemberétől:

[link]


Illetve már meg lehet venni a 2011. szeptemberben induló képzésekről szóló felvételi könyvet. A pontos címe:

Felsőoktatási felvételi tájékoztató - 2011. szeptemberben induló képzések ÉRETTSÉGIZETTEKNEK

A nagyobb könyvesboltokban lehet kapni. Remélem, tudtam valamennyit segíteni. :))

2010. dec. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nagyban függ attól, hogy mit dolgozol, amihez kell, mert lehet, hogy egy OKJ-vel és nyelvtudással beljebb lennél.


Ha nem specifikusan kell, csak a "papír" miatt, akkor sem vagy könnyű helyzetben. Én is munka mellett végeztem levelezőn, és nem mondanám, hogy könnyű volt. Tanulni, vizsgázni, beadandót készíteni stb mindenhol kell, emellé jön még a sok idegeskedés az adminisztratív és egyéb hülyeségek miatt, amik ténylegesen kikészítik a diákot függetlenül attól, hogy milyen szakra jár :)

Alapvetően azt tudnám javasolni, hogy ne a fővárosban lévő "nívósabb" egyetemeket célozd meg elsősorban, és olyan szakot válassz, ami azért valamennyire érdekel, mert akarva-akaratlanul ott legalább hat félévet el kell majd töltened (pl. az általad említett szak jó kiindulópont lehet, ha érdekel).


A felvételi rendszerrel, szakokkal kapcsolatban ott a felvi.hu, ahol ha jól tudom pályaválasztási tanácsadással is foglalkoznak.

2010. dec. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!