Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz emelt bioszból...

Mennyire nehéz emelt bioszból és (emelt) kémiából érettségizni?

Figyelt kérdés
2011. szept. 30. 15:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát figyelj, ez megint olyan kérdés, amire az a válsz, hogy : ha tanulsz, nem érhet meglepetés. És ez tényleg így van. Annyi, hogy többet kell tanulnod és több feladatot megoldanod hozzá. De nem lehetetlen a dolog.
2011. szept. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

és általában ez hány százalékosra sikerül,akik tanulnak mindig?



olyan 85-90%?

2011. szept. 30. 16:50
 3/16 anonim ***** válasza:

hát én bioszból nagyon vegyes eredményeket hallottam. Volt olyan, aki váltig állította, hogy ő a 4 év folyamán végig az emelt bioszra készült és "csak" 75 % lett neki. Ellenben ismerek olyat, aki 1 év alatt felkészült rá és 95 lett a végeredmény. Persze vannak ezektől sokkal rosszabb eredmények, valamiért ez nem szokott olyan jól sikerülni, mint mondjuk egy nyelvi emelt érettségi. Tehát én azt mondanám, hogy inkább az az 1 év számít, hogy akkor mennyit készülsz rá, a többi úgy is elfelejtődik (nekem is ez volt a tapasztalatom a törivel).

Emelt kémiát nem nagyon tudok, viszont most mindenhonnan azt hallom, hogy könnyebb, mint az emelt biosz és érdemesebb is inkább azt bevállalni, mert pl orvosin (nem tudom, hogy oda készülsz e) nyilván több kémia van

2011. szept. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
igen,orvosira készülök:)
2011. szept. 30. 17:39
 5/16 A kérdező kommentje:
de a biosz nehezebb?ezen meglepődtem:D nekem a kémia tűnik így a tantárgyra ránézve nehezebbnek.
2011. szept. 30. 17:43
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
lehet azért, amiért nekem is :D túl sokat kell megérteni benne, és ha kicsit lemaradsz, akkor elvesztél. De pl bioszban, ha nem emlékszel a növényi hormonokra akkor is meg tudod tanulni az ember felépítését, nem igaz ? :) viszont azért lehet nehezebb a biosz, mert sokkal tágabb az anyag, sokkal többet kell tudni lexikális szinten, annak ellenére, hogy ott inkább a problémamegoldó készségeidre lesznek kíváncsiak (mármint emelt szinten)
2011. szept. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
igen pontosan emiatt:D a kémiától meg pont amiatt félek amiért te is félsz/féltél(?) mert ha valahol lemaradok,akkor aztán nagyonnagyon nehéz lesz visszakúsznom arra a szintre.
2011. szept. 30. 18:06
 8/16 A kérdező kommentje:
te is egyébként orvosira készültél/készülsz?
2011. szept. 30. 18:12
 9/16 A kérdező kommentje:
a készültélt úgy értettem,hogy már megvan/ folyamatban van:D
2011. szept. 30. 18:13
 10/16 anonim ***** válasza:
folyamatban van, de már leérettségiztem, csak nem nagyon tudtam eldönteni, hogy hova tovább :D aztán nyáron szültem meg az ötletet :) mondjuk itt sok minden közre játszott, mert én már régen is orvos szerettem volna lenni, csak nem adódtak olyan körülmények, hogy megtehessem :(
2011. szept. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!