Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehetek a leggyorsabban...

Hogyan lehetek a leggyorsabban angoltanár?

Figyelt kérdés
Másoddiplomás, max. 3 éves képzésre gondoltam. Milyen ötleteitek vannak?
2010. dec. 29. 14:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Tudomásom szerint, amennyiben még nincs diplomád angol nyelvből, a jelenlegi oktatási rendszerben el kell végezned az anglisztika MA szakot is, hogy taníthass. Vagyis 3 év BA + 2 év MA anglisztikából.


Tudomásom szerint a 3 éves MA anglisztika még nem ad tanári képesítést, vagyis azzal így még nem vagy angoltanár.


A tanárokat nem gyorstalpalókon képzik... még a büfészakosokat sem. :-)


Üdv,

egy angoltanár

(régebbi oktatási rendszerben végeztem)

2010. dec. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sejtettem, hogy nem úszom meg ilyen egyszerűen :) Csak reméltem. Van egy rakás diplomám, de egyik sem nyelv- és nem tanári szakos... :(
2010. dec. 29. 15:45
 3/9 anonim ***** válasza:

Mi okból akarsz kimondottan angoltanári diplomát szerezni? Ha szabad megkérdezni. :)


Üdv,

az angoltanár

2010. dec. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

:) keresem önmagam. Sajnos még mindig nem tudom mi leszek ha nagy leszek (33 évesen). Munkahelyeket nem szoktam váltogatni (szociális ill. közigazgatási területen dolgozom), de van 3 (és fél) diplomám, németből középfokúm, csomó tanfolyamot elvégeztem, de még mindig nem érzem semmivel kapcsolatban, hogy megtaláltam a hivatásom.

Inkább fellángolásaim vannak. Főleg így gyed alatt van időm agyalni - és tanulni. Akartam már műkörmös is lenni :)

Az angol most aktuális: van nyelvérzékem, jól megy, szeretem, sikerélményt nyújt. De mindez édeskevés egyelőre, kicsit könnyebben elérhető célnak gondoltam, reméltem.

Mindegy, majd meglátjuk. Most az a biztos, hogy felsőfokú nyelvvizsgát szeretnék majd. Azzal is elég sok mindent lehet kezdeni.

Kimondottan angol tanárira azért gondoltam, mert sok ismerősöm otthon oktat és kimondottan jól keresnek vele.

2010. dec. 29. 16:33
 5/9 A kérdező kommentje:

Közben eszembe jutott mire gondoltam én, mint könnyítés. Amikor végeztem az egyetemen és jelentkeztem a államigazgatásira, akkor nem ugyanazt a felvételi eljárást kellett végigcsinálnom, mint mondjuk akik gimiből mentek. Diplomás képzés volt. (Ez más mint a másoddiplomás, mert az azt hiszem szakirányú továbbképzés.) Tehát akinek volt diplomája, annak csak a papírjait + a nyelvvizsgáját kérték be, és annak alapján vették fel, semmi teszt vagy ilyesmi. Ha volt már meglévő tantárgy, abból pedig lehetett felmentést kérni.

Szóval ilyen már nincs?

De az egész ötletem igencsak necces, mert nézem 170.000 egy félév???? Én már ugye kilőttem az államilag támogatottat, a másikat diákhitellel csináltam végig, a harmadikat gyed alatt (akkor még ingyenes volt).

2010. dec. 29. 17:41
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a nyelvi szakok esetében hiába van másik diplomád, az adott nyelvből meg kell írnod az emelt szintű érettségit, ami egyben a felvételi is. Továbbá, hiába van / lenne akár felsőfokú nyelvvizsgád is angolból, az adott szakkal (angol) megegyező nyelvvizsgát nem számítják be (olyan, mintha nem rendelkeznél vele). Ez a felvételis teszt része biztos, hogy így van.


Majd, miután bekerülsz, és tárgyfelvételkor láthatod, hogy esetleg van olyan tárgy, amit te már korábban elvégeztél, akkor kérheted a beszámítását, amit vagy elfogadnak, vagy nem. Esetleg ennyivel lehet könnyebb annak, aki már diplomával rendelkezik. De ugye ez sem nagyon csökkenti a tanulmányi időt.


Üdv,

az angoltanár

2010. dec. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Azt hiszem ez nem volt egy reális ötlet tőlem...

Te hol tanítasz? Iskola vagy magán? Hol tanultál?

2010. dec. 29. 18:53
 8/9 anonim ***** válasza:
Miskolcon tanultam. Iskolában tanítok.
2010. dec. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
*****

* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. jan. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!