Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tényleg annyira drága az orvosi?

Tényleg annyira drága az orvosi?

Figyelt kérdés

Orvosira szeretnék járni, de azt hallottam, hogy még költségtértésesen is nagyon drága (jegyzetek könyvek stb)

Meg lehet fizetni, ha kicsit kevésbe vagyunk pénzesek?


2011. jan. 8. 21:42
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Hát költségtérítésesen tényleg drága, húzós a tandíj.
2011. jan. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
költségtéritésesen 1millio/félév minimum
2011. jan. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Hát igen, még államilag támogatotton se olcsó. Bár a legtöbb könyvet meg lehet venni fénymásoltan, kölcsönözni könyvtárból (vagy a könyvtárban tanulni), van jegyzetbörze is, de pl. atlaszt (40000ft) nem árt sajátot venni, de azt is lehet tudsz kölcsönkérni, egyik csoporttársam is kinyomtattatta, mert ált fenn vannak a neten scannelve. Igazából, meg lehet oldani, hogy relatív jól jöjj ki belőle. Ha csak ez az egy gond lenne, szerintem ez ne tántorítson el.
2011. jan. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

A kérdező összetévesztette a költségtérítésest az államilag finanszírozottal, ez a szövegkörnyezetből egyértelműen kiderül.

Te tudod, hogy hogy álltok anyagilag. A barátnőm szülei sem pénzesek, de előteremtették a lányuknak a pénzt. Rokkantnyugdíjasok, emellett egy kiskertet művelnek.

2011. jan. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%

Ha nem költségtérítésesen vagy,hátrányos helyzetű vagy és kapsz kollégiumot,és valamilyen hozzájárulást,akkor induláskor kell a jegyzetekre,köpenyre,sztetoszkópra stb. 1-200.000.- Ft :utána általában havi 40-60.000.- Ft kell. Akkor lehet kevesebb,ha otthonról tudsz vinni kaját. Ösztöndíjat csak akkor kapsz,ha legalább 4 fölötti az átlagod,de ezt kevesen tudják elérni.

Legalábbis Szegeden így van.

2011. jan. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Utolsó: ne beszélj már hülyeséget, az nagyon sok pénz, amit Te írsz, bőven túlzás, rengeteg embert ismerek, aki Szegeden jár orvosira, és rohadtul nem 4 fölött van ösztöndíj, erről van egy táblázat is.
2011. jan. 9. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A DOTÉ-n eléggé spórolnak az ösztöndíjjal. Én 4,91-re (felvett kredittel súlyozott!) kapok havi 17ezret és 4 alatt tényleg nem jár semmi. Amúgy 5,0-ra pedig 23ezer a maximum!

Amúgy az első év a húzósabb, amikor meg kell venni az anat atlaszokat (30-40 ezer) funkcionális anatómiát, szövettant stb.-t. De ezek 2 évig jók, a többi könyv pedig nem olyan drága, ill. fénymásolható... Szerintem, évente átlag 20-30ezerből meg lehet úszni a könyveket (az első évet leszámítva)


És a kérdező valóban keveri a költségtérítéses és állami kifejezést:

Költségtérítéses: TE fizeted a tandíjat (kb. 1millió/félév)

Államilag támogatott: az állam fizeti a tandíjat, neked "csak" a könyvet, kolit stb. kell...

2011. jan. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

igen, bocs tenyleg osszekevertem...

Tehat tamogatottra gondoltam


koszi a valaszokat, megnyugtarom vele Anyamat... :)

2011. jan. 9. 12:00
 9/9 anonim ***** válasza:
84%

Nem olcsó:)

A könyvek általában 10 ezer fölött vannak. Plusz köpeny, szike, kesztyű, sztetoszkóp...

De lehet használtan is könyvet venni, internetről letölteni, ismerőstől kölcsönkérni, könyvtárból kölcsönözni.

Szóval szerintem simán megoldható kevesebb pénzből is.

2011. jan. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!