Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tanár szeretnék lenni, lenne...

Tanár szeretnék lenni, lenne néhány kérdésem (? )

Figyelt kérdés

szval 10.-es vagyok, 4 egészes lesz most az átlagom félévkor (év végére ezen mindig javítok)gimibe járok,

tanár szeretnék lenni, magyar és angol szakos

szval az egyetemen a 6 év alatt választom ki, h én milyen szakos tanár szeretnék lenni? vagy csak a 6 év után lehet szakosodni, vagy ez h van egyáltalán ( nem igazán értem)

és ha már pedagógia szak, akkor melyik egyetemre érdemes menni?

amugy általános iskolás tanár szeretnék lenni felsőben


2011. jan. 12. 19:23
 1/3 anonim ***** válasza:

ha általánosba akarsz tanítani, akkor szerintem tanító szakra kell jelentkezned. ha jól tudom az 8 félév.

középiskolás tanárnak, előbb alapszak, ott diplomázol, majd tanári mesterképzés. 6+5 félév (azt hiszem).

2011. jan. 13. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A helyzet a következő. A jelenlegi rendszerben (hangsúlyozom, hogy a jelenlegi, mert mire odajutsz, valószínűleg új felsőoktatási törvény lesz) ha tanár akarsz lenni, akkor mehetsz tanítóképzőbe, akkor alsósokat taníthatsz és egyes tárgyakat azt hiszem hatodikig feltaníthatod. Ha pedig egyetemre mégy, akkor középiskolai tanár lesz belőled, aki természetesen taníthat általános felsőben is. A régi típusú tanárképző főiskolai képzés, ami általános iskolai tanárokat képzett, már évekkel ezelőtt megszűnt.


Most így működik a tanárképzés:

Ha magyar-angol szakos akarsz lenni, akkor magyar vagy angol alapszakra kell jelentkezned valamelyik tudományegyetemre. Ott azután első év végén lehet minort, vagyis második szakot választani. Akkor választod a szakpárt. A 6. félév után lesz egy BSc-s diplomád. Majd ezután felvételizel a tanári mesterképzésre, ahol 5 féléves a képzés. Ennek a végén lesz belőled magyar-angol szakos tanár.


De újra mondom: Szerintem mire te érettségizel, már nem ez lesz a rendszer, mert vissza szeretnék állítani az osztatlan, 5 éves képzést a tanárképzésbe. Amit személy szerint igen jó ötletnek tartok.

2011. jan. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)
2011. jan. 13. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!