Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tényleg sok igazságtalanság...

Tényleg sok igazságtalanság van az egyetemeken?

Figyelt kérdés
A tanárok tényleg kiszúrnak veled csak azért mert nem tetszik a képed vagy mert nő vagy? Létezik hogy jobb dolguk nincs, csak pár hallgató életének megkeserítése?
2011. jan. 16. 18:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Olyan is van, h megmondják, mennyi ember megy át a vizsgán, ha már nem férsz bele, hiába vagy kitűnő, megbuktatnak.
2011. jan. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

hmm én erdélyi vagyok, nálunk ilyen még nem fordult elő. Többnyire korrektek a tanárok...persze mindenhol vannak rosszak is.

Hallottam olyan egyetemeket ahol a magyarokat nem engedték át, vagy ha át is engedték nagyon megfingatták őket. Az ilyenek általában a tömeg egyetemeken fordul elő ahol több 100-an tanulnak egy szakon. Ott nem bánják ha fele kiesik.

2011. jan. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, előfordul. Nekem van egy olyan tanárom aki, ha meglát az esszéd elején egy aprócska helyesírási hibát nem olvassa tovább, egyből áthúzza az egészet, nagy ívben lekakilja, hogy 5 oldalt írtál, és ez az 5 oldal tartalmilag helyes volt.

Aztán már csak dacból meghúz még egy párszor, míg végül 6. alkalommal átenged.

Egyik barátnőm aki egyébként sokat tanul és minden vizsgája 4-es 5-ös szokott lenni, egy jó nagy kettest kapott erre a vizsgára, de nem reklamált, mert a 2-es ennél a tanárnál már jónak számít!:P

150 emberből 40 még mindig ezzel a tantárggyal szenved (2010 szeptemberében kezdtünk).

Nagyon aljas ember...grrrr. Végül sikeresen megutáltatta velem ezt a szakot!;D

2011. jan. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
63%

A nagy része az abból fakad, hogy a nyomorékja nem tanult, aztán ezt hozzá is vágta a tanár. Nálunk is megmondják, hogy mennyi lesz a bukás %-ban, de nem mert be akarják tartani, hanem mert tapasztalat.

Én még senkit sem láttam szóbelin úgy megbukni úgy, hogy tényleg tudott. Viszont borzalmasan megsértődni mindezért, azt már igen.

Inkább írásban szokott baj lenni, amikor szűk a tanárnak a határidő, aztán összecsapja az egészet és meg van sértve ha reklamálunk.

Aztán persze van a tanároknak egy szűk csoportja, aki tényleg örömét leli benne. Én egy ilyet ismerek összesen, a drágaság direkt mást kérdez a zh-ban, mint amit leadott.

2011. jan. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
83%
Igen, sok. Pl egy tárgyból ponthatáros 3-as lettem, a tanár 2-est akart adni, mondtam neki, hogy nézze meg a ponthatárokat. Tesséklássék elkezdte keresni, áh nemtalálom, bevéste a kettest. Miatta nem kaptam ösztöndíjat. A vén f.asz lóg nekem 70 ezer forinttal...
2011. jan. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Van pár. Például nálunk info zh-n csak engem engedtek át a 120 fős évfolyamból. Aki valamelyik kérdésre nem válaszolt, vagy hülyeséget írt nem is nézték tovább, nulla. Azok, akiknek több pontjuk lett mint nulla, kegyelmet kaptak, meg lett nekik (habár sovány vigasz, mert össze kell szedni egy minimum pontot félév végére, és a ZH 50 pontos, ami nem kevés), de gyakorlatilag csak nekem lett annyi pontom, ami a minimum határon felül volt. Így 4-5 embernek lett meg elsőre, aztán a tanárok már kénytelenek voltak csökkenteni a minimum félévi összponthatárt, mindenesetre nekem (és csak nekem) megajánlott 4-esem lett. De ettől függetlenül szemétkedtek velem is eleget.

Igazából azért jók a műszaki egyetemek, mert a fontos tantárgyak egzaktak. Ott sokszor vagy jó, vagy nem jó, persze így is tudnának szivatni...

De igaza volt az egyik válaszadónak. Legtöbbször nem a tanár a hibás, hanem maga a diák. Aztán jönnek azzal, hogy ez így igazságtalan, ez úgy igazságtalan, pedig nem az. Nálunk eddig mindig meglehetett nézni minden eredményt, és talán informatikából kezdtek el mindenfélét variálni. A geometria és a matematika volt még vita tárgya, de azok voltak a legreálisabbak.

2011. jan. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Jó kilátások...

Csak az a vicc, hogy mivel van ez az új felsőoktatási törvény, ezért ha felvesznek, és vizsgázom, az egyik tanár kipécéz, és nem enged át egy vizsgán kétszer, akkor kirúgnak és mehetek a fenébe.

2011. jan. 16. 19:58
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem véletlenül tiltakoznak ellene...
2011. jan. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
mi előre tudtuk egy zh kérdéseit és leírtuk a jegyzetből szó szerint rá a válaszokat. még a vessző is ugyanott volt mindhármunknak, erre egyikünk 4est, másik 3as, harmadik 2est kapott rá... :-D
2011. jan. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy visszatérve még, azt is igazolni tudom, hogy a tanároknak előre meg van határozva, hogy hány ember mehet körülbelül át. De szerintem ez nem baj, 100-ból a 10 legjobb átmegy, a többi nem, még ha meg is lett volna nekik. De egyszerűen 100 diplomát nem oszthatnak ki, ezért maradjanak a kiemelkedően jók. Mellesleg nincsenek annyira felkészülve arra az egyetemek, hogy annyi diákot továbbvigyenek felsőbb évfolyamokba, nálunk például amiatt is van, mert "nem lesz elég műszer".
2011. jan. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!