Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nagyon nehéz az orvosi egyetem...

Nagyon nehéz az orvosi egyetem? Oda szeretnék menni de félek hogy nem bírnám.

Figyelt kérdés
Hogy tudnám újra rávenni magam hogy tanuljak? Most 11. -es vagyok és azt hiszem utoljára 9. -be tanultam meg valamit rendesen. Egyszerűen nem tudok semmit (tanulnivaló) megjegyezni. Ez mér van? Hogy tudnám magam rávenni hogy tanuljak?
2011. jan. 23. 20:20
 1/6 anonim válasza:

Hát az orvosi nem csak nehéz, hanem nehéz is bejutni oda, szóval most kezdjél el tanulni nagyon mert a 11 is beleszámít. Kémia és biosz érettségi is kell hozzá (ajánlatos az emelt) meg ugye plusz pontok nélkül esélytelen bekerülni szóval egy nyelvvizsgát is le lehetne rakni. Gondold el egy orvosnak mennyit kell tanulni, hogy pontos diagnózist mondjon ....

Amugy meg nem éri meg a szakma ha Mo-n marad az ember. Nem éri meg annyit tanulni...

2011. jan. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%
Feküdj le az agyádba, és csukd be a szemed. Képzeld el hogy 10 évvel vagy a jövöbe. Életeket mentesz, segitesz az embereken. Nyisd ki a szemed. Megvan a kellő motiváció. Mi kelhett még?
2011. jan. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Gondolj arra,hogy tényleg ezt szeretnéd csinálni.Nekem is gondot okoz(ott) a kémia meg a fizika is,de összeszedem magam és kémiából elhúzok a versenyre.Sztem a tanár is sokat számít,mert engem pl. ő motivál.Keress orvosis ismerősöket és beszélgess velük,milyen az élet az egyetemen,miket tanulnak és ő személy szerint hogyan csinálja.Én pl.ma találkoztam egyel,eddig nem is ismertem,akkorát lendítettek rajtam a szavai és segített elhitetni velem,hogy igenis MENNI FOG,ha ezt akarom!Práld ki,menni fog,még ha az elején nehéznek és "megtanulhatatlannak" tűnik is,nem az!Szánj rá pl.20 perccel többet,írd le,mondd el maganak,ez hidd el,hogy segít.Soha ne add fel,ez a kulcs,lehetetlen nem létezik.Én decemberben nyelvvizsgáztam,sikerült,úgy fogtam fel,hogy ezzel én is közelebb kerültem,ha csak egy kicsivel is.Neked is menni fog:)
2011. jan. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Most vagyok IV. éves, és az a tapasztalatom, hogy nem bejutni a nehéz, hanem bent maradni.
2011. jan. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nehéz, szerencsére. Hogy ne gyógyítsanak olyan orvosok, akik nem tanulni járnak az egyetemre. Döntsd el, hogy komolyan akarod-e, és hajlandó vagy-e dolgozni érte.
2011. jan. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
az igaz, hogy bejutni a legkonnyebb az orvosira, bennt maradni a nehez. Orvosis vagyok es azt gondolom, hogy normalis emberi elszantsaggal meglehet csinalni. Naponta kell vele foglalkozni, kell erdekeljen a tema es egy kis motivacio nem art. De mellette ugyanugy elvezni is lehet az eletet mint mindenki mas. Az egyetemista elet nem maradhat ki egy egyetemista eletebol :D
2012. szept. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!