Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek van értelme,...

Szerintetek van értelme, megpróbálnom jelentkezni egyetemre, ilyen eredményekkel? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Szóval az az igazság,h tavaly érettségiztem,és még az utolsó pillanatig úgy volt,h kimegyek külföldre egy évre nyelvet tanulni.Ezért,amikor a suliban mindenki elvolt foglalva a tovább jelentkezésekkel,én nem is igazán foglalkoztam vele,mondván,h erre még ráérek...Viszont most már nagyon szeretnék tovább tanulni.Az eredményeim lehetnének jobbak is,nem tudom pontosan a pontszámaimat (mer még nem számoltam át,tudom,h elég gáz,de ezen soha nem tudok kiigazodni,h kell pontosan átszámolni)de a lényeg,h az biztos 300 pont alatt vannak a pontjaim.Ezzel nem igazán bízom benne,h felvennének államilag finanszírozott részre,de van,aki azt tanácsolja,h próbáljam meg,de ugye a jelentkezés sem ingyen van...Nagyon megköszönöm annak,aki elolvasta és válaszol.:)
2011. jan. 29. 23:06
 1/6 anonim ***** válasza:
73%

Hát ha a pontszámításon sem tudsz eligazodni, akkor nem biztos, hogy neked való.

Amúgy felvi.hu-n fent vannak az eddigi évek ponthatárai. Vmelyik szakra elég 250 pont is, valahova meg még fizetősre se vesznek fel ennyivel.

2011. jan. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Próbáld meg, próba szerencse! Sok sikert!
2011. jan. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%
www.felvi.hu nagyon sok segítséget nyújt! Van az oldalon pont kalkulátor, ott megadod az eredményeidet, és megmondja hány pontod van. Aztán megtudod nézni egyes felsőoktatási intézmény adott szakjain hány pont kellett tavaly. Ebből már tudsz kalkulálni, hogy neked kb mely szakokat lenne értelme megjelölni! Értelem szerűen egy Corvinus közgázt, ahova kell 430 pont (hasraütöttem) csak pénzkidobás lenne, de biztosan találsz a te pontjaidnak is megfelelőt! Én azt mondom próbáld meg, nincs veszve semmi, ha komolyan gondolod hogy tanulni szeretnél!
2011. jan. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi az utolsó két válaszolónak!:)
2011. jan. 30. 00:39
 5/6 anonim ***** válasza:
66%
Első vagyok. Véleményt kérdeztél. Én elmondtam a sajátom. Nem értem miért csak nekik köszönöd meg. Ha nem bírod elfogadni azokat a válaszokat, amik neked nem tetszenek, miért teszel fel kérdést?
2011. jan. 30. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
attól függ milyen szakon szeretnél tovább tanulni. ha humán érdeklődésű vagy, akkor 300 alatti ponttal ne is próbálkozz, ha valami ttk-s kar érdekel, akkor kisebb egyetemekre simán beférhetsz vele.
2011. jan. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!