Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes megpróbálnom a gépészm...

Érdemes megpróbálnom a gépészmérnökit így?

Figyelt kérdés
Gimnáziumba járok, 4 éves, semmi célirányú képzés nincsen. Egyedül egy kis programozást tanulok, mert mást nem lehet. Nem vagyok jó matekból, meg fizikából sem, kémia sem volt soha az erősségem, de hozzá kell tennem, hogy borzasztóan belustultam mire a gimibe bekerültem. Tehát míg általánosban kitűnő, és 4,9 voltam, addig a gimiben már 3,5-3,77-es átlagom van. Nem tanulok. Annak ellenére, hogy nem vagyok matekzseni, sem fizika, de hogyha igazán kell, s akarom, megtudom tanulni. Utóbbinak van olyan része, ami még érdekel is. Igazából a gépészmérnök, mint szakma érdekel, mert már gyerekkoromban is szerelgettem, meg minden, próbáltam megtervezni, de nem ment. Szóval a kérdésem, érdemes megpróbálni, úgy, hogy nem vagyok egy zseni ezekből a tantárgyakból,s pusztán az érdeklődésem hajt? Válaszokat köszönöm előre is:)
2011. ápr. 19. 20:31
 1/7 A kérdező kommentje:
Mármint, gyerekként is tervezgettem, csak akkor még nem sikerült, mert gyerek voltam:) De érdekel az ilyen gépek tervezése, szerelése, felügyelete, még ha ehhez rengeteget kellene tanulnom is.
2011. ápr. 19. 20:40
 2/7 anonim ***** válasza:

érdemes elkezdeni, de akkor a lustaságot el kell felejtened. Azért (is) nehéz a képzés, mer rengeteg a beadandó. Szóval fel kell kötnöd a gatyád:)

De ha nem érzel magadban kellő ambíciót, akkor sztem egy OKJ gépgyártástechnológus (nemtom pontosan a nevét) képzés is megfelel.

2011. ápr. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És szerinted melyik egyetemen érdemes próbálkozni?
2011. ápr. 19. 20:54
 4/7 anonim ***** válasza:
Azért arra készülj, hogy ezerszer keményebb lesz pl a matek az egyetemen. A párom kitűnő volt gimiben, nem is kellett felvételeznie a műszakira, de végig szenvedte. Igaz ennek már jó pár éve volt, de a mai napig is emlegeti mennyire nehéz volt, és hogy akkor nem gondolta hogy ma idáig eljut szakmailag. Nem adják könnyen, de megéri.
2011. ápr. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%
nekem középsuliban meg gyak nem volt fizikám, annyira gyenge volt a tanárom, matekból is csak 1 évig volt értékelhető, a másik 3évben egy integrálni se tudó idióta volt. eljöttem bme-re, szenvedek a fizikával és matekkal, de lehet teljesíteni. nehéz, de nem lehetetlen...
2011. ápr. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
78%
Mivel sehol sem magasak a pontszámok túlságosan így a BME-t ajánlom. Ha nem akkor mondjuk Miskolc, Óbudai Egyetem, Gödöllő. De utóbbiakban nem vagyok annyira biztos
2011. ápr. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha felkötöd a gatyát talán, de akkor el kell felejteni mindent, no life, a hétköznapokon egész nap csak a suli.Hazaérsz éjfélig minimum házi feladat.Az elején nehéz lesz, de utána már élvezni fogod.
2011. máj. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!