Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek érdemes lenne...

Szerintetek érdemes lenne megpróbálnom az orvosit?

Figyelt kérdés
Jó tanuló vagyok (4-5), viszont nehezen tanulok, többnyire azért mert elterelődik a figyelmem, de ha komoly dologról van szó, össze tudom szedni magam, hogy csak arra koncentráljak. Ezt azért írom, mert tudom, hogy orvosin rengeteget kell tanulni. Viszont ami érdekli az embert azt egyértelműen könnyebben tanulja, én is így vagyok ezzel. Az emberi testtel kapcsolatban minden érdekel, ahhoz szerintem le tudnék ülni, akármennyit is kell megtanulni. Csak nem tudom, hogy a fent leírtak miatt bírnám-e azt a rengeteg tanulnivalót. De ha jelentkezek is, akkor vagy úgy fogok, hogy egy évet más egyetemre járok, vagy 1 évet itthon maradok, mivel túl későn jöttem rá, hogy ezt szeretném, és jövőre, az utolsó évembe már nem fér bele minden: az emelt biosz, közép kémia, második id. nyelvből középfok (mer az elsőből most megyek). 3 évet végigtanultam mindenfajta szünet nélkül (se nyári, se tavaszi, se stb. szünetem nem volt) hogy ezek meglegyenek, és sajnos nem gondoltam, hogy a végén ez szeretnék lenni. :S Szerintetek megoldhatóak ezek? Vagy inkább válasszak más egészségügyi pályát?
2011. jún. 16. 16:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Mintha csak saját magam hallanám :) Úgy érzed ez való neked, mindenképp próbáld meg, én is általában csak azt tudom megtanulni, ami érdekel, de ha kicsit megerőszakolom magam, akkor nincs gond :) Másik egyetemre ne járj előtte, mert elveszik egy éved a támogatottakból és az utolsó évedet, majd ki kell fizetned orvosin, ami másfél millió forint :( ellenben jelentkezz OKJ-re, melynek előnyei, hogy diák maradhatsz és még a biosz és kémia érettségidet is ingyen fogod letenni. Én most érettségizek (holnap), de a bioszt és kémiát jövőre hagytam, mert ahogy Te is , tudtam, hogy idén még nem menne. Ha bármi más érdekel írj privit :)
2011. jún. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszod!:D Nagyon aranyos vagy!:D

Egyébként ha OKJ-ra megyek, akkor ha jól vettem ki, nem veszik el egy támogatott évem az egyetemen. Nem tudsz valami jó 1 éves OKJ-t? bár gondolom az egészségüggyel kapcsolatos az mind 2éves :S jajj nagyon át kell gondolnom, hogy bele merjek-e vágni. félek, hogy a sok tanulás mellett nem marad időm semmire :S (mondjuk ez számomra annyira nem meglepő)

2011. jún. 16. 18:18
 3/17 anonim ***** válasza:
Igen ez nálam is gond, én bevállalok egy két évest aztán majd meglátom. Bár én nem szeretem félbe hagyni azt, amit elkezdtem, elképzelhető azért, hogy le tudom végezni, meglátjuk még. Nem kötelező egészségüggyel kapcsolatosat elvégezni, persze ajánlott :) engem a gyógyszertári asszisztens érdekel, ugyanis orvosi mellett még szimpatikus a gyógyszerészet is :D
2011. jún. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
én egyenlőre még csak gondolkozom a dolgokon :) remélem a végén jól fogok dönteni :D
2011. jún. 16. 18:37
 5/17 anonim ***** válasza:

Hát szerintem ha vki igazán orvos akar lenni, akkor ennyitől nem riad vissza. Én mindig is szörnyen lusta ember voltam tanulás terén, mégis orvosin kötöttem ki, mert semmilyen más pályát nem tudok elképzelni.

Viszont el kell, hogy keserítselek:

"Az emberi testtel kapcsolatban minden érdekel"

Ez biztosan nincsen így:D Mindenki ezt hiszi, én is azt hittem. De csomó olyan dolgot is meg kell tanulni, aminek semmi értelmét nem látod, és az orvosláshoz sincsen so köze (pl. alapozó tárgyak).

Nem azért ül ,le az ember megtanulni, mert annyira baromi érdekes. Azért ül le, mert tudja, hogy a célja felé egyetlen út vezet, szóval muszáj valahogy átverekednie magát rajta.

2011. jún. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Amúgy természetesen abban is egyetértek, hogy azért is kell tanulni, mert ez az egyetlen cél ahhoz, hogy elérjem amit szeretnék. Egyértelmű, hogy én is így gondolom. Egyébként nem tudsz nekem példát mondani olyanra, aminek semmi köze nincs az orvosláshoz mégis meg kell tanulni? Csak kíváncsiságból. :)
2011. jún. 16. 18:45
 7/17 anonim ***** válasza:

Pl. a termodinamikát nem tudom, mikor fogom használni. Vagy pl. oké, hogy meg kell tanulnom, hogy hogyan bontjuk le a glükózt, hogyan keletkezik a szervezetünkben urea, hogyan szintetizáljuk a purin nukletidokat...de miért kell minden egyes képlet is hozzá?

Miért jó az nekem, hogy az összzes hülye intermedier képletét megtanulom?

2011. jún. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
hát ebben mondjuk igazad van :)) köszi a választ! :D
2011. jún. 16. 20:09
 9/17 anonim válasza:
Én is most jelentkezem orvosira megint. Most csináltam végig egy 1 éves OKJ-t.Igazából csak ezért írtam, hogy tanácsot adjak :) Fitness-Wellness asszisztens lettem, ami nagyjából fedi a fitness termi recepciós munkáját. :D Hát, több mint a semmi, 1 év alatt...és sportos szakma, volt anatómia tantárgyam is(100%-ra vizsgáztam belőle :D), úgyhogy ha érdekelne, akkor ezt tudnám javasolni. :) Az orvosihoz pedig nagyon hajrá, KITARTÁS! :))
2011. jún. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Húú nagyon köszönöm neked is a választ! :D
2011. jún. 17. 13:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!