Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen konkrét feltételek,...

Milyen konkrét feltételek, körülmények kellenek a Schönherz Zoltán kollégiumba való bekerüléshez?

Figyelt kérdés

Ősszel a BME Villamosmérnöki és Informatikai karán szeretném folytatni a tanulmányaimat. Úgy érzem a bekerüléssel nem lesz gondom, de a lakhatással annál inkább. Elég sok helyen utána néztem már az interneten, de egyértelműen sehol sem írják le (vagy legalábbis nem találtam), hogy az elsőéves BSc-ek felvételi pontjait, hogyan számolják. Debreceni vagyok, a szüleim ahhoz még nem keresnek eleget, hogy egy albérletet finanszírozni tudjunk, de azért átlagon felül. Esetleg arról van valakinek információja, hogy a kar elsőéveseinek hány százalékát tudják így elszállásolni?


Előre is köszönöm válaszaitokat!


2011. jan. 30. 00:46
 1/9 czibles ***** válasza:

Egy kis áttekintés a felvételi pontos menetéről leendő elsőéveseknek:

A frissen felvett hallgatók kollégiumi férőhelyeinek odaítélése kizárólag szociális alapon történik ( [link] - csak hallgatók tudnak bejelentkezni!), felvételt előreláthatólag a Schönherz, ill. a Tétényi úti kollégiumba nyerhetnek. A felvételi eredmények a Gólyatáborban kerülnek kihirdetésre. A részletes információt a GólyaCD tartalmazza, valamint a fenti honlapon lehet információkat találni.

(sch.bme.hu)


szociális pontok számítása: [link]

2011. jan. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :)

Arról esetleg van valakinek információja, hogy maguk a kollégiumi felvételi ponthatárok, hogyan szoktak alakulni?

2011. jan. 30. 18:01
 3/9 czibles ***** válasza:

azt mondják akik ezt csinálják, hogy aki rendesen kitölti a felvételi kérelmet azt fel is veszik.

(SCHban 4szint a gólyáké, plusz ezen kívül van még a tétényi úti koli is)

2011. jan. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Remélem tényleg sok mindenkit felvesznek. :)

Ezen a kérdőíven kb. 22-23 pontot értem el, nem tudom ez mire elég...

2011. jan. 30. 22:17
 5/9 A kérdező kommentje:
Örömmel fogadok bármi egyéb bennfentes információt! :)
2011. febr. 1. 23:34
 6/9 czibles ***** válasza:
ha van valami kérdésed szívesen válaszolok rá, de most így nem jut eszembe semmi "bennfentes" infó. Koliról nem sokat tudok mondani (pesti vagyok).
2011. febr. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Az eddigieket is nagyon köszönöm! :D

A ponthatárokról nem tudsz valamit? Meg hogy mire elég az általam elérhető 23 pont, mennyire esélyes a versenyben?

2011. febr. 3. 15:49
 8/9 czibles ***** válasza:
nem tudom, hogy mire elég az a 23 pont, de rengeteg albérlet hirdetés szokott lenni. az tény, hogy kicsit drágább, de várólistáról is bármikor bekerülhetsz. aztán 2. félévtől meg már tanulmányi alapon van a bekerülés.
2011. febr. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ez tűnik a legreálisabbnak. :D

Köszönöm az összes infót még egyszer!

2011. febr. 4. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!