Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit gondoltok a szabad bölcsés...

Mit gondoltok a szabad bölcsészetről?

Figyelt kérdés
Néztem egyetemen mint szakot,és tetszene is,meg olvastam egy honlapon,hogy milyen sok helyre el lehet vele helyezkedni....de. sokan azt mondják,hogy hanyagoljam,mert semmi értelme sincs.
2011. jan. 30. 18:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Azok alapján amit az ELTE-re járóktól hallottam (erről a szakról) szerintem is hanyagold.Azt mondták, hogy nem nagyon lehet vele elhelyezkedni, és bár érdekesnek tűnik, valójában inkább 'nesze semmi fogd meg jól'.
2011. jan. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Pont úgy, ahogy előttem írták. Ex-bölcsész vagyok az ELTE-ről.
2011. jan. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
és? sikerült elhelyezkedned valahol? tudsz mesélni róla valamit?
2011. jan. 30. 18:31
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

nem sikerült, otthagytam amint tudtam. óriási csalódás, azt gondoltam, hogy az, hogy imádok olvasni, szeretem a művészeteket, a nyelveket, majd elég lesz. igazából olvasni rengeteget kell, de se füle, se farka, egyszerűen nincs értelme, és ezt csak az látja, aki bekerül, előtte engem se lehetett volna lebeszélni róla az istennek se.


egyre kilátástalanabbnak tűnt a jövő, ha valaki megkérdezte, hogy "és, mi leszel ha végzel?" , nem tudtam válaszolni, hiszen mi az, hogy szabad bölcsész? megfoghatatlan, nélkülöz minden gyakorlatiasságot, száraz elmélet, aminek semmi értelme, és én ettől nagyon megcsömörlöttem. azóta szakot váltottam (maradtam az ELTE-n, de nem bölcsészkar - azt soha többet), ahol hihetetlenül jól érzem magam, sokkal jobb a társaság, és a legelső naptól kezdve ÉRTEM, hogy mit miért tanulunk, hogy mi mire lesz jó az életben, TUDOM, hogy mi lesz belőlem, még ha nem is egy megbecsült szakma (gyógypedagógus), de mégis, sokkal nagyobb biztonságban érzem magam most, mint a BTK-s időkben. pedig én aztán tényleg fanatikus voltam előtte.


azóta is rengeteget olvasok, "bölcsészkedek", de csak hobbiból, és így a legjobb.

2011. jan. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
81%
miért gondolja bárki is ,hogy azzal, hogy olvas, szereti a művészeteket, irodalmat, majd megél?
2011. jan. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én műszaki szakközépiskolába jártam informatika szakra. Jó voltam infóból, versenyekre is küldtek, de a többi reálos tárgy nem igazán ment. Ezért féltem belevágni egy mérnök szakba, elmentem bölcsészképzésre, mert humán területen mellesleg taroltam (98%-os magyar, angol érettségik). Engem is sokan cikiztek, bár nem ez nyomott a latba, mert ez nem igazán érdekelt - inkább egyfolytában arra sarkallt hogy elgondolkozzak, és belássam, tényleg nem jutok semmire így. Azóta újraérettségiztem, matektanárhoz jártam, és képes voltam feltornázni magam. A középiskolai tanárom sok mindenki kedvét elvette a matektól, egy tanáron sok minden múlik. Azóta negyedik félévemet taposom mérnök infón, és megy. Az olvasás, zene, művészetek még mindig a hobbim, de ebből nem lehet pénzt csinálni, csak ha nagyon szerencsés vagy. Még nem késő váltani, sajnos negyedikben nem mindenki tudja még, mi is a helyzet valójában...
2011. jan. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 D.Laci válasza:
Bölcs dolog. :)
2011. febr. 18. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!