Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mérnök informatika vagy...

Mérnök informatika vagy biológia szak?

Figyelt kérdés
Az lenne a legjobb, ha olyanok mondanának véleményt, akik tanulták vagy még tanulják a szakot. De bárki nyugodtan leírhatja, melyiket választaná és miért. Olyanokra gondolok, hogy előnyök, hátrányok, munkalehetőség és az is jó lenne, hogy milyen tárgyakra épül és milyen készségek elengedhetetlenek. Nagyon köszönöm!
2011. júl. 27. 10:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Én ugyan egyikre se jártam, vagy járok, de ez talán segít:


[link]


[link]

2011. júl. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

A barátom mérnök informatikus szakon van a BME-n. Kitartás kell hozzá, mert viszonylag alacsony a ponthatár, könnyű bejutni, viszont elvégezni annál nehezebb. Már most kapkodnak utána a cégek, pedig még egy éve hátra van. Egy elég nagy nemzetközi vállalathoz ment végül, mert ez kínálta a legmagasabb fizetést és innen van kiút külföldre is. Nagy érdeklődés kell hozzá, tanulni kell, amikor látod hogy más egyetemisták buliznak éjjel nappal, akkor is. Matek, fizika elengedhetetlen és természetesen a programozás.

Biológus szakról nem tudok mit mondani, legfeljebb annyit hogy én gyűlölöm a bioszt, és nehéz elképzelni, hogy más szereti.

Irány a BME!

19L

2011. júl. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Biosz szakra nagyon könnyű bejutni, de baromi nehéz benntmaradni, kb. 10-20 ember az, aki végig jut rajta. A legnehezebbek a természettudományos tárgyak, de a biosz az még közűlük is a legnehezebb. Bár engem az jobban érdekel, tehát azt választanám, meg válaszottam is, de a mérnökinfomratikával lehet jobban fogsz majd tudni elhelyezkedni
2011. júl. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igazából a nehézségével meg a tanulással nincsenek gondjaim, inkább attól félek, hogy tetszene-e és kedvvel tudnám csinálni...
2011. júl. 27. 11:22
 5/7 anonim válasza:
Én a biológiát választottam, habár felkészítettek a tanáraim arra ami ott vár. Most be is kerültem Szegedre. Ellenérvet annyit tudok mondani hogy nem igazán könnyű, és nehéz bennmaradni. Ezzel szemben viszont sokan mondták azt hogy ezekben a természettudományos tantárgyakban a jövő. Majd kiderül:)
2011. júl. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 (L) Bella (L) ***** válasza:
Ha idealista lennék biológiát, ha realista, akkor mérnök informatika...:)
2011. júl. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ezt hogy érted? :D Fejtsd ki kérlek :)
2011. júl. 27. 13:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!