Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha refluxa van a 2 éves...

Ha refluxa van a 2 éves gyermekemnek, milyen pénzbeli támogatások járnak, járhatnak? Hol kell ezt intézni? Az orvos intézi?

Figyelt kérdés
2009. máj. 11. 11:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Attól függ,hogyan lett a reflux igazolva.Ha volt gyomortükrözés akkor talán lehet igényelni a kiemelt csp-ot tartósan beteg gyerek után.Ha ph méréssel igazolták akkor semmilyen támogatást nem adnak rá,még a gyógyszerköltségekre sem sajna.
2009. máj. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Izotóp gór vizsgálaton derült ki.
2009. máj. 11. 12:06
 3/8 anonim ***** válasza:

"A) 2. Anyagcsere és gasztroenterológiai betegségek

1. Coeliákia

2. Dermatitis herpetiformis Duhring, lineáris IgA dermatózis

3. Mucoviscidosis

4. Krónikus gyulladásos bélbetegségek (M. Crohn, colitis ulcerosa)

5. Gastroesophagealis reflux betegség, amely intraoesophagealis pH-méréssel és endoscopos vizsgálattal egyaránt igazolt, valamint 6 hónapnál hosszabb gyógyszeres kezelést igényel

6. Egyéb súlyos gasztroenterológiai betegségek (pl. terheléssel igazolt táplálékfehérje-allergia, mely 2 éves kor felett is fennáll)"


Az 5/2003. rendelet tartalmazza, hogy melyek azok a betegségek amelyek esetén egy gyerek tartósan betegnek minősül. A fentiek szerint nem minden refluxra jár. Az állapot fennállását csak szakorvos igazolhatja. Az orvosi igazolás alapján magasabb összegű családi pótlék jár, alanyi jogon közgyógy igazolvány, illetve 10 éves korig gyesen lehet maradni.

2009. máj. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A gyomortükrözés kell mindeképpen ahhoz hogy egyántalán betegnek nyilvánítsák? Nem elég hogy ez a vizsgálat, plusz még esetleg ilyen nyelőcső vizsgálat amikor megitatnak vele ilyen kontrasztanyagot és ott igazolódik?

Hát ha ez így van nagyon szomorú vagyok.

2009. máj. 11. 12:08
 5/8 A kérdező kommentje:
Kisgyerekeknek hogyan csinálják a tükrözést? Elaltatják? Fáj nekik utána?
2009. máj. 11. 12:10
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is az vagyok,de ezért nem tükröztetem meg a gyerekemet.

Az enyémnek már 5 hósan igazolták a refluxot,de nálunk 24 órás ph méréssel.Azt is elég volt kibírni.


1 válaszoló voltam.

2009. máj. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Én sem akarom ezért, csak ha orvos majd ezt javasolja akkor tudjam azért kérdeztem a tükrözést.

Meg ha nem javul akkor ugye előbb utóbb meg fogják csinálni ha akarom ha nem. És akkor muszáj lesz, bár a gyerek érdekét szolgálja, mert nagyon súlyos dolgok lehetnek ebből ha nincs megfelelően kezelve.

Köszönöm a válaszokat! Még írjatok! Tapasztalatok, történetek is érdekelnek!

Sajnálom hogy a tiédnek is ez van. Reméljük hogy javulni fognak, minden kicsi akinek ilyen van. Addig is kitartást kívánok neked, mindekinek és magamnak is!

2009. máj. 11. 12:50
 8/8 anonim válasza:

Nekem babakoromban jelent meg a reflux tünete. Mindig visszabuktam a kajcsikat, és nehezen gyarapodtam. Szinte alig tudtam aludni, mindig anyáék fogtak esténként, hogy megne fulladjak... Sokat hánytam eléggé. :S kb 4 évesen egy 24 órás szondát is ledugtak, de akkor már tudtuk hogy refluxos vagyok, adtak gyógyszert, és azt modnták, idővel kinövöm. 6 éves koromra valamilyen csoda folytán elmúlt.

15 éves koromra újra észleltem a hasonló tüneteket, egyből felismertem, de azért egy hétre befeküdtem egy kórházba teljes kivizsgálásra. Átestem egy gyomortükrözésen (nem kívánom senkinek), és újból közölték, hogy refluxos vagyok. Megint felírtak gyógyszereket, amiket fél évig szedtem, napi 3 bogyót. Fél év után közölte az orvosom, hogy abba kéne hagynom lassan, mivel nem valami egészséges 16 évesen ennyi gyógyszert szedni. Abbahagytam, ismét elmúlt, csak ritkán jelentkeztek a tünetek. Most 16 éves vagyok, és újból előjött... Elvileg a mandulám is folyton gyulladásban van a reflux miatt, de nem tudok már mást tenni. Megpróbálok megint gyógyszert szedni... és várok. türelmesen :S

2009. szept. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!