Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen gyakorisággal jár...

Milyen gyakorisággal jár hozzátok a védőnő? És Ti milyen gyakran mentek orvosi vizsgálatra?

Figyelt kérdés

Nekem eltűnt a védőnőm. Az orvosomat még az utolsó oltáskor megkérdeztem, hogy kell-e havonta vinni azt mondta csak akkor vigyem, ha gondunk van.

Viszont a védőnőnk felén se néz, normális ez?


2011. márc. 24. 11:24
 1/7 anonim ***** válasza:

6 hónapos a kislányom, eddig kb. 3x volt itt a védőnő. Én hozzá havonta megyek, megmérni a kislányomat, mert az itthoni mérleg elromlott. Amúgy ha nem mennék, nem nagyon érdekelné.

Orvoshoz csak oltásokkor vittem, illetve most kell mennünk 6 hónaposan majd egy általános vizsgálatra hozzá.

A védőnők vagy lelkesek, vagy nem. Az enyém is elég lusta, és furcsa, hogy nem jött akkor sem, amikor még a lányom újszülött volt. Az elején furcsálltam is, de hát úgy tűnik, hogy ez nem egyedi eset.

2011. márc. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az elején gyakrabban jött, most már csak akkor jön, ha vinnem kell státuszra a kislányomat.

Dokihoz hordtam 7 hónapos koráig rendszeresen, havonta, mert azt hittem, hogy kell. Kiderült, hogy nem kell! Ezért utána már nem vittem, csak ha vmi baj volt.

A védőnői státusz után megyünk ismét a dokihoz.

2011. márc. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
1 éves korig jó, ha havonta látja az orvos és a védőnő, hisz így tudják ellenőrizni, hogy megfeelően gyarapszik, nő, fejlődik-e a babád. Az, hogy bizonyos idő után már nem megy házhoz, megszokott. nálunk pl. utoljára akkor volt kint, mikor a kislányom 6 hetes volt. Utána én vittem be a kicsit minden hófordulókor a tanácsadásra (nálunk a doki és a védőnő együtt csinálják). Nem tart sokból a délelőtti séta alatt beugrani hozzá, hogy megmérjék, megnézzék... Különben tanácsadásra csak egészséges babákat lehet vinni, így a fertőzés veszélye nagyon kicsi.
2011. márc. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk ezek szerint nagyon rendes és lelkiismeretes a védőnéni és a doktornéni is. Az első 6 hétben minden héten 1* jött a védőnő, aztán 2,5 hónapos koráig 2 hetente, azóta havonta egyszer jön és azt mondta ez a Babánk 1 éves koráig így lesz. Doktor néninél most az oltások miatt havonta voltunk és azt mondta, hogy szintén legalább 1 éves korig minden hónapban egyszer látni szeretné a Babát. Úgyhogy most 2 hetente van "ellenőrzés" tulajdonképpen, mert a védőnéni mindig 2 hétre a doktor néni után jön. Hm, remélem világos voltam:o)
2011. márc. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

3hetes volt a kicsi amikor utoljára láttam a védőnőmet-hivatalosan, párszor láttam ahogy hazafelé megy, meg egyszer időpontért mentünk.

6hónapos koráig havonta megyünk egészséges tanácsadásra ahol a védőnők és a dokinéni együtt dolgozik.(mérések, állapotfelmérés)

Dokihoz amúgy meg ha menni kell, mi ma megyünk majd kontrollra a naggyal, a kicsivel meg lehet gond van:(

2011. márc. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
49%

Ha szeretnéd , h járjon, akkor jelentsd be a helyi ANTSZ-nek, h nézzenek rá a védőnőre, mert ő ugyanis azért kapja a fizetését,h minden gyerekhez, 1 éves korig havonta 1x elmenjen.Így pedig a semmiért veszi fel a fizetését.

A mi védőnőnk is kb. 5x volt nálunk a 14 hónap alatt. Amikor még kismama voltam az első látogatást 36 hetesen ejtette meg, akkor is csak azért mert előtte 1 hétig bent voltam kórházban.Sajnos sok ilyen van.

2011. márc. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ja tévedés ne essék engem nem zavar, hogy nem jön ... szívesebben kérdezek édesanyámtól, anyóstól, testvéremtől ha gondom van.

A súlya azért nem foglalkoztat, mert látjuk mi is hogy szépen gyarapszik.


Az orvosi tanácsadás vagy hogy mások is nevezik egészséges tanácsadáson voltam két alkalommal, teljesen magamtól már akkor sem mondta senki hogy menjek. A hat hónapos oltáskor szándékosan rákérdeztem, hogy kell-e havonta vinni, a doktornénink azt mondta hogy dehogyis, ha egészséges és nincs semmi probléma akkor nem kell.


Ezért nem járok orvosi tanácsadásra.


A védőnő dolog is csak azért érdekelt, mert nem tudtam hogy ez mennyire normális hogy így lesz@rják az embert. :) A legutolsó védőnőm kb. volt vagy 23 éves és fingja nem volt semmiről, csak tankönyvből tanult mindent. Na lényegtelen. köszönöm a válaszokat.

2011. márc. 25. 05:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!