Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek melyiket válasszam...

Szerintetek melyiket válasszam? Egyszerűen annyira érdekel a biológia mindenestől és a pszichológián belül a személyiség elemzés, hogy nem tudok választani.

Figyelt kérdés
A neurobiológia nem elégíti ki az érdeklődésem biológiából, pszichológus nem szeretnék lenni(mert nem feltétlenül fontos,hogy segítsek is az embereken),pszichológiailag inkább csak a tanulmányozás érdekel,nem a segítségnyújtás. 23 éves lány, anyagilag korlátozott helyzet, Paks környéki, Természettudományokban és reál tárgyakban jó, nem jó memória,nem jó kommunikációs készség,nem vagyok gyakorlatias,inkább elemző,tanulmányozó
2011. márc. 21. 13:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem biosz, és ha lesz egy jól fizető állásod, akkor majd levelezőn megtanulod, ami még érdekel.
2011. márc. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Orvosi, aztán vmi kutatómunkába bekapcsolódni?:) Bár ahhoz nem árt a jó memória.

Vagy pszichológia szak, és azután is a praktizálás helyett inkább vmi kutatómunka.

2011. márc. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azért a biosz sem egyszerű, ha nem jó a memóriád. Növények neveit magyarul, latinul, melyik törzsbe tartoznak, stb. És egy zh-ra meg kell tanulni százat, mindet magyarul-latinul, és mindegyiknek van vagy hat ismérve, amit le kell írni mind a két nyelven. Tudom, mert van bioszos ismerősöm az SZTE-n meg az ELTE berkein belül is.

Minden növény/állat részeit is aprólékosan, latinul, magyarul egyaránt, hát...


Nem elkeseríteni akarlak, meg a memória egyébként fejleszthető, szóval szerintem hajrá, csak ne lepődj meg, ha eleinte kicsit nehezebb lesz. :)

2011. márc. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A másik: Van a természettudományoknak jövője Magyarországon? Tanuljak olyan dolgot amin belül több esélyem van elhelyezkedni vagy csináljam ami tetszik?
2011. márc. 21. 14:01
 5/5 anonim ***** válasza:
Magyarországon annyira nincs jövője sajnos :( a kutatómunkák csak nagyobb cégeknél kifizetődőek, viszont elég jó ösztöndíjprogramok vannak ebben az ágban. Szerintem érdemes megpróbálni :) Kerülj be egy jó egyetemre és legyen egy ösztöndíjnak megfelelő átlagod és hajrá
2011. márc. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!