Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Elvégezhető a pszichológia...

Elvégezhető a pszichológia szak egy tanulási problémákkal küzdő embernek? Állandóan elkalandozok 1óra alatt egy oldalt tudok megtanulni

Figyelt kérdés
2011. ápr. 19. 21:58
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ
2011. ápr. 26. 23:35
 12/15 anonim ***** válasza:

Nem !


" míg itt úgy sejtem az agya azért megvan, működik is"


Éppen ez az, hogy NEM működik, ha mőködne nem lenne beteg, mert ezek a tünetek, csak nem látni bele.


Az agy nem termel megfelelő szerotonint amit igen az is hamar lebomlik, továbbá érzékeny területek vannak és alulműködnek dolgok. Olyan mint a dislexia dis stb. Egy normális ember hatványozottan képes tanulni sokmindent de ezek nem


Aztán, hogy te nem értesz hozzá és ezért nem is hiszel benne az magánügyed

2011. ápr. 27. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

gondolom te meg nagy szaktekintély lehetsz, hogy képernyőn keresztül is tudsz diagnosztizálni... Legutóljára Gyurcsók volt képes ilyenre a BP tv-n, nem tudtam, hogy azóta is születtek ekkora tehetségek.


Főleg, hogy már korábban szerepelt, hogy valszeg lelki okai vannak.


Én elhiszem, hogy vannak olyan emberkék, akiknek valóban szervi problémák okozhatnak koncentrációs zavarokat, de egyrészt a koncentrációzavarral küzdő emberkék töredék része lehet ez, másrészt ott általában azért más problémák is vannak, harmadrészt ez még mindig nem zárja ki azt, hogy ne lenne fejleszthető a dolog hagyományos eszközökkel - mint ahogy az általad említett diszlexia, stb. cuccoknál is lehet azért fejleszteni a dolgokat, és nem gyógyszerrel.


Tehát amikor minden szembejövő koncentrációzavaros emberkére kapásból rávágjuk, hogy szervi, és szedjen gyógyszert, az így hülyeség. Tipikusan azon anyukák hülyesége, akik megrémülnek, amikor egyszercsak szembesülnek vele, hogy a gyerekük nem tud rendesen tanulni (ami az esetek vagy 90%ban azért van, mert nem is tanult meg, mert pl. anyuka mindig vele tanult, szájába rágva a dolgokat, hagyta a tv és számítógép előtt dögleni, ahelyett, hogy pl. olvasott volna a gyerek, vagy társasjátékozott volna, stb. lehetne mmég sorolni), ilyenkor pedig beindul az anyai pánikreakció, hogy cslekedni kell, de azonnal, azonnali megoldás kell, semmi egyéb, ide gyorsan a csodaelixirt. És amikor megnyugodva megtalálja a reklámot, hogy hát persze,azért vannak gondjai a gyereknek, mert szervi probléma, így mindjárt érthető, hogy erről senki nem tehet, ellenben az új csodaturmixtól aztán mindjárt minden más lesz, akkor aztán megvan a megoldás, amit innentől kezdve a megcáfolhatatlan csodamódszer, amit nem győz mindenkinek ajánlgatni, lesve az alkalmat, hogy hol tűnhet fel egy gyerek, akinek be lehet ajánlani (Pistike csak 2est írt matekból? Biztos tanulási nehézségekkel küzd, az én Győzikémnek is ilyen volt, de amióta az XXX gyógyszert szedi.. és biztos nem az van, hogy Pistike már 4.ben elhatározta, hogy ő rühelli a matekot, és azóta nem volt hajlandó belerakni a szükséges munkát, hogy meg is értse a dolgot, inkább wow-ozott hajnalig...). És így adják egymásnak tovább a fantasztikus tudományos ismereteiket és megoldásaikat, csakúgy mint a mindenféle szupertudományos fogyimódszereik esetében.

Mondom az esetek döntő többsége ez az eset, szervi, biológiai probléma max az anyáknál lelhető fel, ott is leginkább az, hogy eggyel több X kromoszómája van a józan paraszti észhez szükségesnél.. Már elnézést a hímsoviniszta beszólásért, de mindkét nemnek megvannak a maga rá jellemző hülyeségei, a fent lert jelenségek pont a nőkre jellemzőbbek.


Egyébként csak nem anyukának tetszik lenni?

2011. ápr. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Akarattal és kitartással el lehet. Mindent el lehet ha az ember akarja és van szorgalma. Nekem van egy tartós betegségem és régen még az általános is messzinek tűnt. Csoda,hogy fősulit végeztem. Én is figyelemhiányos is vagyok,amit nagyfokú szorongásra vezetnek vissza. Meg az van nálam ,hogy bármi könnyen elveszi a figyelmemet. Ha az nem megszokott.Tehát ha üres az asztal akkor tudok az orvosra vagy akárkire figyelni de különben nem.Legalábbis arra tippelnek ,hogy azért van. Rengeteg tanulok (szinte soha nem pihentem)azért,hogy amit más elér töredéke idő alatt azt én is tudjam.
2011. dec. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Igaz a nyelvvizsgát még nem sikerült letenni. Részben ezért részben szorongás miatt.
2011. dec. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!