Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nagyon bizonytalan vagyok a...

Nagyon bizonytalan vagyok a jövőmmel kapcsolatban, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Minden vágyam hogy körmös legyek, mert imádok körmöket csinálni. De többet érzek magamban mint hogy egy körmös asztal mögött öregedjek meg.Tovább szeretnék tanulni, mert meg akarom mutatni hogy többre is képes vagyok.A családban mindenkinek szakmunkás végzettsége van, nagymamám volt egyedül tanár, ő főiskolát végzett. A családban mindenki szar tanuló volt.. én sem vagyok négyes ötös.. és pont ettől félek hogy nem sikerül majd az érettségim és nem vesznek fel sehova.. pedig pont most kezdett el benőni a fejem lágya, nagyon rá vagyok állva a tanulásra és még mindig kevésnek érzem magam. Rettegek hogy nekem lesz a legszarabb érettségim.. sőt nyáron nyelvvizsgázni szeretnék agolból, úgy hogy csak németet tanulok de nagyon nem megy, attól is félek hogy nem fog sikerülni majd.. mert nem teszem magam oda eléggé és felesleges pénz kidobás.. elkezdtem infóra is járni hogy majd előre hozott érettségit teszek.. de nem csináltam meg mert nem is tanultam infót a suliba és nem is ment annyira mint amennyire én hittem hogy menni fog..rengeteg pénzünk ráment :( attól félek hogy a nyelvvizsga is ilyen lesz. Mindig kudarc ér a tanulással kapcsolatban, mit tegyek hogy ez változzon? Még a barátom is főiskolát végez.. ő inspirál a továbbtanulásra, mert szerinte nekem menni fog. Mit tegyek? Nem hiszek magamban :(
2011. ápr. 26. 18:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Műkörmösből Dunátlehetne rekeszteni, ráadásul a műköröm egy olyan dolog amire egy egyre eladósodó és elszegényedő országban csak csökken az igény. Nem mintha egy alsókategóriás diplomával most többre mennél.
2011. ápr. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy milyenek a jegyeid, és azokat mekkora energia befektetéssel érted el. Ha 3-4-es vagy úgy, hogy otthon ki se nyitod a tankönyvet, akkor simán sikerülhet jól az érettségi ha rendesen odateszed magadat.

Ha viszont úgy vannak rossz jegyeid hogy próbálsz tanulni, de nem megy, akkor lehet hogy nem kéne erőltetni az egyetemet. Az is egy megoldás, hogy elmész először valami műkörmös okj-ra és utána mész egyetemre, közben újraérettségizhetsz, nyelvvizsgázhatsz is.

2011. ápr. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
11.es vagyok és félévkor 3,3-mas volt az átlagom bár nem tanultam annyira, most kezdem magam felhúzni mindenből.. sajnos későn gondolkodtam..
2011. ápr. 27. 20:12
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha 11.-es vagy, akkor még meg van az esélyed mindenre. Ha feltudnád húzni magadat egy olyan 4,3-4,5ös átlagra, akkor van keresni valód az egyetemen. A 11-es év végi jegyek miatt sem kell izgulni, van olyan pontszámítási mód, hogy azok nem számítanak. Csak azt döntsd el, hogy akkor esetleg mit szeretnél tanulni a felsőoktatásban, és olyan tantárgyból készülj fel emelt szinten, mert lassan követelmény lesz felvételinél az emelt érettségi is. Ne keress kifogásokat, hogy most már késő emeltre készülni, mert ez nem így van. A középiskolai anyag simán tanulható, egyedül a matekhoz kellhet tanári segítség.

Nyelvvizsga. Ha nem tanultál angolt, akkor nem értem miért akarsz belőle vizsgázni... Nekem úgy tűnik, hogy most rövidtávon akarsz bizonyítani (akár magadnak akár a környezetednek). Ez nem jó, azért legyél tisztában a korlátaiddal is, mert a kudarc nagyon vissza tudja fogni az embert...

2011. ápr. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Tanultam angolt majdnem 8 évig.. még az oviban is bevoltam íratva ilyen órákra meg általánosba is végig. Középsuliba lassan 3 éve tanulok más nyelvet (német) ami kevésbé megy. Ezért térnék vissza az angolra nyáron, mert jóval könnyebb az angol, a német meg nagyon nehezen megy.. nagyon nehéz és a barátomnak sem sikerült elsőre és azt mondta nagyon sokat szenvedett vele.. és ő sokkal többet tudott akkor.. akkor én aki semmit se tud németből lenne esélye? kétlem..
2011. ápr. 29. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!