Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bizonytalan vagyok tejallergiá...

Bizonytalan vagyok tejallergiával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Létezhet, hogy egy évesemnek tejallergiája van annak ellenére, hogy a vérvételből azt állapították meg, hogy nincs?

És olyan van, ha iszik tejet akkor nem rögtön jelentkezik tünet hanem pár nap múlva?Tehát napokig issza, és mondjuk az ötödik napon jön ki rajta?


2010. okt. 17. 20:06
 1/8 A kérdező kommentje:
Na, most olvastam, hogy két anyuka is tett fel tejallergiás kérdést.
2010. okt. 17. 20:11
 2/8 anonim ***** válasza:

Az allergiát milyen anyagra nézték?

Laktózra vagy valamelyik tejfehérjére?

Nem lehet h csak 4 nap múlva jelentkezzen.

Próbálkozz bióboltból házitejjel.

Nekem is tejallergiát mondtak és csak a bolti műtejet nem bírtam ,a házit igen.

2010. okt. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta a doki-nagylányom tejcukorérzékeny-hogy ha a tej a gond, az egy óra mulva megutatkozik.

Próbáld ki, hogy egy hétig nem adsz neki tejet, és ha utána előjön, megint hagy abba egy hétre, és ha megint előjön mikor adod, akkor a tej. Akkor menj dokihoz és ne hagyd magad.

Ha nem, nem.

De nem hiszem, hogy nálad ez lenne a gond, az allergia előbb jönne, és a vérvétel is elég biztos.

2010. okt. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A vérvétel biztos eredményt mutat. Ha allergiás akkor fél óra és hasmenés. Továbbá kb 5 perc elteltével csalánkiütés jelentkezik a test különböző helyein. Nincs olyan hogy napokkal később jön ki a tünet.

Mik a tünetek nálatok?

Szerintem más lehet a gond.

2010. okt. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

A gasztros doki azt mondta, hogy mindenre kiterjedő volt a vérvétel.Még a tojást is megnézték.

2010. okt. 17. 21:30
 6/8 A kérdező kommentje:

Abbahagytam nála a tejet, majd újrakezdtük és rá 5 napra megint kijött.A csípőjénél két nagy folt, ami először tűszerű pöttyök, majd átmegy foltba pár óra múlva.Most megint abbahagytuk a tejet.

Mindig írom mit adok neki.

2010. okt. 17. 21:32
 7/8 anonim ***** válasza:

A mi gasztrós dokink szerint: 2 éves kor alatt a tejallergia egyetlen bizonyító diagnózisa, ha diéta mellett megszűnnek a tünetek.

Nekünk 6 hetes korban jelentkezett nyálkás hasmenés amiben volt néha nyomokban vér is. Elkezdtem tejmentesen étkezni és kaptunk speciális tápszert is. Teljesen rendbe jött. 1 éves múlt a kislányom és szerencsére kinőtte, de vért még most sem vettek tőle, hanem terheléses vizsgálaton voltunk.

A tejfehérje allergiában attól is függ, hogy mikor jelentkeznek a tünetek, hogy mennyi és milyen tejterméket kap a baba. Van olyan kisgyerek, akinél a joghurt és a kefir nem okoz gondot, de a tej igen. Illetve van egy bizonyos tűréshatár, úgyhogy lehet, hogy amint a szervezete telítődik az allergénnel akkor jelentkeznek a tünetek (akár az 5. napon is).

Mindenképpen keress fel egy gyermek gasztroenterológust, mert ha még időben elkezditek a diétát, akkor kinőheti.

Bocs, ha hosszú voltam.

2010. okt. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nálunk is véres volt a széklet pici korban, és tejmentes diétán voltunk fél évig.

Ha mégegyszer lesz tünet, akkor visszamegyünk a gasztroenteorológushoz.

Köszönöm!

2010. okt. 18. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!