Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » T1 hogyan tudtátok meg (vagy...

T1 hogyan tudtátok meg (vagy döntöttétek el), melyik egyetemi szakra akartok menni?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 27. 18:16
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Úgy értem "ti"
2011. ápr. 27. 18:17
 2/11 anonim ***** válasza:
Csak úgy jött, olyan megvilágosodásképpen:D
2011. ápr. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

"Csak úgy jött, olyan megvilágosodásképpen:D"


Ej,bárcsak nekem is jönne már!


Amúgy várok még válaszolókat!

2011. ápr. 27. 19:17
 4/11 anonim ***** válasza:
Senki másra nem hallgattam, csak a szívemre! :)
2011. ápr. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
5 éves korom óta orvos akarok lenni, szóval ez nekem nem volt kérdés:D viszont imádom az angolt, meg úgy általában a nyelveket és a kultúrákat, így ha nem orvosira jelentkeztem volna, akkor biztos anglisztika vagy valami hasonló :)
2011. ápr. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 12. osztály elejéig fogalmam sem volt, merre induljak..még 11.-ben lehetett jelentkezni pályaválasztási tanácsadásra, gondoltam, hasznos lesz, úgyhogy utcsó év szeptemberében arra jártam- csomó tesztet töltöttünk ki, rajzolás, beszélgetés, minden volt, és így közösen arra jutottunk, hogy legyen a turizmus-vendéglátás.. Nem bántam meg, most vagyok másodéves! :) Jelentkezz te is tanácsadásra, nézz utána, tuti találsz valamilyen lehetőséget rá! :) Remélem, tudtam segíteni, üdv! :)
2011. ápr. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kommunikáció és médiatudomány szakra akartam bejutni, nagyon, de megjelöltem második helyen a műszaki menedzsert is. Hát, ég és föld, körülbelül :D. Kommédiára nem vettek fel, lecsúsztam 9 ponttal a határról, műszaki menedzserre pedig simán bejutottam. De ez csak amolyan B terv volt, amit nem akartam használni :D


Így lett gyorsan egy C terv is, miszerint maradok a középsulimban még két évet, szakmát tanulni. Szereztem is két szakmát, közben halasztgattam (első kérelem "családi okok miatt", második kérelem pedig az igazság, hogy tanulmányokat folytatok még egy évig :D ---> mindkettő elfogadva :D). Szakma után még mindig nem volt kedvem menni egyetemre, munkát kerestem. Hát, találtam, de szakmai tapasztalatot is kértek, nekem az meg nem sok van :P. Így a beiratkozó levél visszaküldésének utolsó napján, a posta zárása után 5 perccel toppantam be a postára, hogy "ajánlott levelet szeretnék feladni!" :D


Ennek már 3 éve lesz lassan, tulajdonképpen nem bántam meg, bár eltartott egy ideig, amíg megbékéltem a szakkal, de találtam egy területet, ami érdekel! Nem mellesleg a társaság nagyon jó! volt időszak, hogy a hátam közepére kívántam az egész szakot, de a társaság miatt bejártam előadásokra, gyakorlatokra, tanultam zh-ra, vizsgára, hogy ne maradjak le tőlük :D.

2011. ápr. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én tübb szakot is elkezdtem. Kicsi koromtól kezdve zenésznek készültem, így elégspeciális gimibe jártam, ráadásul amikor elkezdtem az első évet az egyetemen (informtaika, ne kérdezd, miért :D), közben még zenei képzésre is jártam, naná, hogy egyik sem sikerült.

A következő évben elkezdtem a könyvtár szakot, mondván anno jártam könyvtárhasználati versenyekre, és az jó volt, biztos ez is olyan lesz. Hát nem egészen...

de szerencsére itt nem csak szakirányt, hanem ún. minort is lehet választani, azaz elkezdhetsz egy másik szakot. Megnéztem, mik vannak, és megjelöltem az elméleti nyelvészetet. Fogalmam sincs, miért, csak úgy tetszett a neve, de valójában azt sem tudtam, hogy eszik-e vagy isszák.

Viszont úgy tűnik, itt végre megtaláltam a nekem tetsző szakot :)

2011. ápr. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én végignéztem minden olyan sulit, ami szóba jöhetett nálam, azon belül pedig minden szakot, és amelyik a legszimpibb volt, arra mentem :D (vagyis a művészet tetszett volna igazán, de arra nem mertem jelentkezni..)Egyébként lehet jobb lett volna mégis valami másra menni. :D
2011. ápr. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 hunsabre válasza:
Semmikép se mások döntése vagy puszta érzelmi kötődés alapján válasz. Végképp nem találomra, vagy "könnyűségre" hajtva. Nézz magadba és kérd ki tanáraid, szüleid, barátaid (így sorban) véleményét, hogy szerintük Te miben van jobb az átlagnál, milyen jó képességeid vannak. Ezek alapján már adott lesz egy irány: természettudományos vagy humán esetleg művészi, és azon belül is körvonalazódni fog, hogy elméleti, analitikus ember vagy inkább, vagy extroveráltabb, gyakorlatiasabb és emberekkel is szivesebben "foglalkozóbb", esetleg a pénz, hírnév mennyire fontos számodra. Így jöhet sorba a tanár, orvos, mérnök vagy nyelvkutató, történész esetleg lantművész, stb. foglalatosság. Utána nézd meg mi a hobbid, esetleg a környezetedben mik a lehetőségek gyakorlat szerzésre még a tanulás alatt EZ MEGHATÁROZÓ LEHET A KARRIERED SEBESSÉGÉRE ÉS NAGYSÁGÁRA, ez alapján válasz pontos szakirányt. Hiába szereted a tengert, és álmod, hogy tenger biológus légy, ha még találsz is ilyen szakot idehaza, nem sok esélyed van karierre még külföldön sem egy olyan emberrel szemben aki tengerparton felnőve válassza u.e. szakot. Érted?
2011. ápr. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!