Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Minek érdemes tanulni (ezredik...

Minek érdemes tanulni (ezredik ilyen kérdés, tudom) avagy turizmus-vendéglátás?

Figyelt kérdés

Nagyon fontos lenne, hogy kielégítő választ kaphassak a kérdésemre.

Teljes kétségbeesés közepette gondolkozom, hogy később miből fogok/tudok megélni (jövőre érettségizek).

Nagyon össze vagyok zavarodva, hisz minden túltelített.

Most leszögezném, nem vagyok sznob, de nem szeretnék olyan munkát, mint pl a fodrász, kozmetikus, ápolónő stb. Nem arról van szó, hogy szégyellnék ilyen munkát, csak egy erős gimnáziumba járok, jó tanuló vagyok és szerintem így nem olyan nagy kívánság, hogy többre vágyom mint aki a szakmunkást végezte el.

Ismerőseimtől hallottam, akik kint élnek külföldön, hogy sokkal könnyebb és jobb ott élni.

Én is külföldre vágyom, ezért gondolkozom a turizmus-vendéglátás szakon, hiszen azzal könnyebb lenne kimenni,de félek, hogy pincérnő lennék (diplomával ugye..). Hiszen akárhogy is, Európai Unió, egyenlőség stb, én lennék ott aki keletről jött (többen is meséltek már erről a problémáról).

Úgyhogy nem tudom mit kellene megpróbálnom..:/

(Megjegyzés: reál tantárgyak mellőzve :D, humán beállítottságú vagyok inkább de a kedvenceim a nyelvek:))

Köszi a válaszokért, és azért is, hogy végigolvastad. :D


2011. máj. 1. 22:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hát igen 1000.kérdés de azért mégis érdekelt vagy benne.

Igen külföldön könnyebb!?Aki be tud illeszkedni,annak meg még könnyebb.Aki nem tud az hazajön és folytatja ott ahonnét elindult vagy ahol abbahagyta.Azt írod jövőre érettségizel akkor még nem lehetsz olyan idős,így esetleg lenne lehetőséged külföldre menni pl: vendéglátásban,mert ott van kereslet de ha nincsenek meg nálad azok a képességek amik téged éretté tesznek egy bizonyos feladatra akkor tök mindegy mihez kezdesz.

Érdemes alapvető információk után járni például az iránt az ország iránt ahova menni szándékozol majd,hogy ott mik a szokások,hogy ott ne legyen teljesen idegen minden.

2011. máj. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Hat pedig ha kulfoldre szeretnel menni, akkor nagyreszt csak realszakokkal lehet ugy elhelyezkedni, hogy tenyleg azzal fogsz tudni foglalkozni amit tanultal (pl orvos, gepeszmernok stb).

Egy turizmus-vendeglatas szakos megis mivel tud foglalkozni kint ami nem ilyen pincerkedes, esetleg recepcios munka lenne? Ahhoz meg ugye nem kell diploma..

Az egyetlen human szak ami eszembe jutott, aminek talan lenne ertelme, az a pszichologia szak, amit elkezdhetsz itt, es utana kulfoldon csinalod meg a mastert. De hatha masnak meg valami mas szak is eszebe jut.

2011. máj. 2. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Elozo valaszolo vagyok: eszembe jutott az is, hogy ha mar ugy is kulfoldre keszulsz, miert nem mesz egybol oda tanulni gimi utan? Nyilvan ez igenyel valamennyi utanajarast, pl. hogy mik a jelentkezesi feltetelek, mennyibe kerul, vannak e osztondijak stb, de ha ugyis ott szeretnel elni vagy dolgozni, szerintem novelni tudod az eselyeidet elhelyezkedesi szempontbol ha egybol ott szerzed a diplomadat, foleg ha human szakra mesz.
2011. máj. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Külföldön akkor lesz jó munkád, ha valamilyen hiányszakmád van, valami kézzel fogható szakmád. turizmussal nem sokra mész kint...
2011. máj. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Akkor felejtsd el a turizmust ha nem akarsz pincérkedni meg hasonlók,mert egy ismerősöm turizmus-vendéglátáson végzett, és Londonban recepciós az egyik 5 csillagos szállodában.Ha te nem ilyen munkára vágysz,akkor nem sok értelme elvégezned a szakot és külföldre menni.
2011. máj. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Biológia,fizika, kémia ki van csukva. Ha nagyon sokat tanulok rá akkor van meg a négyes, az érettségim se lenne kiemelkedő, így nem vennének fel. Másrészt jövőre fejezem be a gimit.


Így teljesen tanácstalan vagyok, diplomás pincérnő meg nem akarok lenni..

Nyelvekkel mihez tudnék kezdeni? Vagy egyáltalán mi tévő legyek? Irodalommal sajnos nem sokra megyek..

2011. máj. 29. 17:50
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha nagyon jó vagy vmilyen nyelvből, akkor magántanárként simán megélhetsz más munka nélkül is.

Én 3000/óráért járok nyelvvizsga felkészítésre, és rajtam kívül legalább 10 állandó diákja van a tanárnak, mellette általánosban tanít.

2011. máj. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nem érdekel a tanári pálya :) Azért köszi a választ!

Emberek között akarok majd foglalatoskodni :)

2011. máj. 29. 18:48
 9/12 anonim ***** válasza:
a turizmus-vendéglátás gazdaságtudományi képzés,vagyis kemény matek közgáz,egyebek. ha humán vagy,ide ne menj. esetleg pedagógia nyelvekkel? andragógia nyelvekkel? vagy csak nyelvek és pl idegenvezető.
2011. nov. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

se tanári pálya,se vendéglátós pálya,de azért emberekkel,de annyira nem humán.. te se vagy egyszerű..


nézegesd a felvin a szakleírásokat

2011. nov. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!