Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nemzetközi tanulmányok. Tudna...

Nemzetközi tanulmányok. Tudna róla vki mesélni?

Figyelt kérdés
Milyen érettségi tárgyak kellenek hozzá? Milyen tantárgyak vannak ott? Mennyire nehéz? Hova tudok vele elhelyezkedni? Hány pont? Ilyesmik érdekelnének. Köszi
2011. máj. 4. 21:39
 1/1 Bretso ***** válasza:

Magyar, töri, info esetleg, de felvin a tárgyakat konkrétabban megnézheted. Tárgyak mindenből van: statisztika, analízis (óvodás szinten), egy kis közgazdaságtan, töri, politikaelméleti tárgyak, pszichológia és kommunikáció, illetve aktuális kérdésekről "eszmecsere". Azt szoktam mondani, hogy egy betanított majom is el tudná végezni. Nyilván ez túlzás, de eszméletlen könnyű szak, megbukni akkor lehet, ha meg akarsz.


Hova lehet elhelyezkedni? Passz. Eus kirendelt cégek/hivatalok aktatologatóiként, multikhoz a nyelvtudás miatt (de itt nem a tanultak számítanak, hanem a személyiséged), esetleg önkormányzatokhoz, pályázatírásra(?). Hány pont? Amikor én jelentkeztem akkor Corvinusra 462 volt, más intézményekbe, ha jól rémlik 439, vagy 437.


Összességében, akkor ajánlom ha elhivatott vagy és érdekelnek napjainkban a társadalomban lejátszódó folyamatok és a politika, de csodát ne várj, mert csalódni fogsz. Ha csak magát a diplomát szerzed meg véleményem szerint, azzal kitörölheted. Kellenek mellé a pluszok, minimum egy felsőfokú és 1 középfokú nyelvvizsga, de inkább több. Tréningeken, és versenyeken való részvétel. Erasmus és TDK. Az egész szak nem túl konkrét, hanem elméleti bizbaszok. Nem véletlenül tekintik sokan büfészaknak, az is. De ha mellette a plusz dolgokban odateszed magad, akkor el lehet vele érni valamit.


Másodéves NT-s

2011. máj. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!