Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mihez kezdjek? Értéktelennek,...

Mihez kezdjek? Értéktelennek, semminek érzem magam és kilátástalannak a jövőmet.

Figyelt kérdés

21 éves vagyok. Kitűnő érettségi után 1 évig külföldön vigyáztam gyerekekre, hogy kicsit gyűjtsek, meg tanuljak új nyelveket. Ugyanis csak ez érdekelt mindig is: a nyelvek. A gimi alatt 3 nyelvből csináltam nyelvvizsgát, az 1 éves külföldi tartózkodás alatt megtanultam a 4.-et, nyáron nyelvvizsgázok belőle.


Felvételt nyertem az ELTE-re, de az első szakomat otthagytam, mert nem jött be, nem éreztem jól magam és az sem tetszett amit tanultunk, a második szakom maga tetszik, de itt sem érzem jól magam, és megint elveszett minden motivációm, amit az is súlyosbít, hogy a tanárok is munkanélküliséggel ijesztgetnek minket (pedagógus pálya..).


Dehát mit csináljak, ha én csak a nyelvekhez értek és csak ezt szeretem (de a bölcsészkaron nem éreztem jól magam, az nekem túl elvont)?


Nincs pénzem, szeretnék kitörni de így nem fogok. Már gondolkoztam hogy nekifutok harmadjára is az egyetemnek, de minek? Azt sem tudom, mit tanulhatnék, semmi sem vonz igazán. És ha jelentkeznék is jövőre, 22 éves leszek mire elkezdem..miközben másnak olyankor már diplomája van. :(


Dehát egy szál érettségivel mit kezdhetek? Semmit, hiába van mellette több nyelvvizsga.


Nézegettem OKJ-ket, amik érdekesnek hangzanak számomra (rendezvényszervező, utazási ügyintéző, intézményi kommunikátor...), nem tűnnek valami életbiztosításnak :(


Tudom, szakmát kéne tanulnom és kihúzni külföldre, szeretnék is kiköltözni, de semmi kétkezi munka nem érdekel..fodrász, sminkes, ilyesmik :(


Mit tanácsoltok? Mit tegyek? Ennyire szerencsétlen nem lehetek :(


Már azon gondolkozom hogy erotikus munkát vállalok, mert addig is meg kell élnem valamiből, és nincs pofám továbbra is a szüleimen élősködni, miközben a volt osztálytársaim (akik rosszabb tanulók voltak nálam, tényleg nem értem..) szakdogát írnak meg szakmai gyakorlaton vannak.


2011. máj. 8. 17:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Gratulálok, hogy előbb végeznél erotikus munkát, mint hogy mondjuk fodrásznak tanuljál. Az túl régimódi, unalmas?
2011. máj. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ha valami, akkor a szépségipar távol áll tőlem, nem tudnám egy életen át csinálni, ez van...
2011. máj. 8. 17:44
 3/9 anonim ***** válasza:

Na figyelj,megpróbálok segíteni(én is a nyelveket szeretem). :)


Jogi,orvosi szakma?Ezekkel biztosan megélsz,ha értesz a matekhoz akkor menj el könyvelőnek,informatkusnak,gépésznek,vagy valamilyen mérnöknek.AZ írásodból,és abból amit elmondtál,nem lehetsz hülye,max egy kissé lusta.Ennyi nyelvvizsga,de nincs munka?Ne csináld már....Válassz valamit!!!Az egyetemen rengeteg olyan dolgot kell megtanulni,ami nem érdekel,vagy nem kell neked,de ez van,tudni kell.Ne azzal foglalkozz,hogy mivel untatnak téged az egyetemen 3-5 évig,hanem azzal,hogy szeretnéd-e utána azt a munkát végezni.Amúgy ennyi nyelvvel elmehetnél tolmácsnak,fordítónak.Jól keresnél :)

2011. máj. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
És ha nem akarsz élősködni a szüleiden,akkor egyetem mellett bevállalhatnád 18 éven aluliak korrepetálását egy bizonyos nyelvből(mondjuk van angol nyelvvizsgád,akkor angolból korrepetálsz.)Ha más tárgy nagyon jól ment neked(pl. matek),akkor abból is taníthatsz másokat.
2011. máj. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
De,ha úgy érzed,nincsen tanári képességed,akkor meg vállalj valami bolti eladói munkát,vagy valami mást...Ez már úgy is csak részletkérdés.A fő,hogy legyen munkád,ami tényleg az eszedhez méltó.
2011. máj. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ne izgulj, nem vagy még túlkoros. Sokan kezdenek egyetemet ilyen idősen.


Ha valóban a nyelv érdekel, abból lehet profitálni, de többnyire csak egyetemi képzéssel. Amúgy ha tanárként dolgoznál, akkor magántanárként nagyon jól meg lehet szedni magad. Legbiztosabb egy nyelviskola állandó tagja lenni, amellett magántanítványokat vállalni. Ehhez elég jónak kell lenni, többnyire legyen meg a felsőfok és a diploma két nyelvszakból. Így tolmács-fordítónak is mehetsz akár, bár az sokszor protekció kérdése is.

2011. máj. 9. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja, és a legjobb, ha a basic angol-német(spanyol-olasz) mellett egzotikusabb nyelveket is oktatsz. Pl. északi nyelvek, egy-két keleti beválhat, ugyanis ezt kevés helyen oktatják, de ha valakinek szüksége van rá, az megfizeti.
2011. máj. 9. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Lehetnél tolmács, a családunkban van, a külügyminisztériumban dolgozik és nagyon jól keres vele:)
2011. máj. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem vagy elkésve az egyetemmel...tegnapi szóbeli vizsgámon egy kb. 40 éves férfi is velem vizsgázott :D
2012. jan. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!