Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Költségtérítéses képzésben...

Költségtérítéses képzésben veszek részt. Ha lediplomázok és utána ekezdek egy másik szakot, akkor már nem lehetek államilag támogatott?

Figyelt kérdés
Egy másik suliban 3 államilag támogatott félévemet használtam el. Elvileg még maradt 9. Most költségesen vagyok, de szeretnék másik szakra jelentkezni. Azt hallottam, hogy akinek már van egy diplomája az nem mehet utána állami képzésre. Vagy ez csak azoknak van, akik államin kaptak diplomát? Csak az írjon aki tudja! Köszi előre is!
2011. máj. 15. 22:59
 1/4 anonim ***** válasza:
szia! jobb lenne TO-n megkérdezni, de én úgy tudom, hogy az első diplomát támogatja az állam. tehát neked még nincs olyan diplomád, amit az állam támogatott volna. ezek szerint van 12 féléved állami, amiből 3-at elhasználtál = 9. ez még így is elég a bsc képzés elvégzéséhez államin. én így vezetném le :)
2011. máj. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
12 félévet mindenképp támogat az állam. Hogy te ezt hogyan osztod be, a te dolgod, de te még 9-et elhasználhatsz.
2011. máj. 16. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hagyjátok már ezt a butaságot, hogy az első diplomát támogatja az állam. Ez nem így van. Másrészt azt sem, hogy a 12 államis félévedet úgy használod fel, ahogy akarod. Vannak ugyanis szabályok.


Ha elhasználtál hármat, akkor valóban kilenc maradt még.

Feltételezem, hogy most alapképzésen (BSc/BA) tanulsz. Ha ott költségtérítésesen szerzel egy diplomát, akkor a 9 féléved még érintetlenül maradt. Felhasználhatod másik alapképzésre is (ugyanis államilag finanszírozott képzésen nem szereztél abszolutóriumot), vagy mesterképzésre. Annyi a szabály, hogy egy alapképzésre illetve mesterképzésre is maximum a képzési félévek száma+2 félévet vehetsz igénybe. Tehát, ha egy hat féléves képzést választasz, akkor 8 államis féléved lehet, a fennmaradó 1 félévet elhasználhatod mesterképzésre.

2011. máj. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek!
2011. máj. 16. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!