Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri így megpróbálni, vagy...

Megéri így megpróbálni, vagy felesleges?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam,hogy érettségi után elmennék az Óbudai Egyetemre villamos-mérnökasszisztensnek tanulni.Ha bejön a dolog,és tudom tartani azt amit az iskola követel tudásilag,megpróbálnám a mérnöki kart is utána.Ez jó gondolat, vagy inkább megéri belevágni egyből a mérnöki szakba?
2011. máj. 17. 16:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem felesleges húzni az időt pláne egy mérnök asszisztensivel, ha utána mérnök akarsz lenni. Az első pár hónap mindenféleképpen kemény annak, aki tanulni jár egyetemre és nem csak bulizni. Egyrészt a nyáriszünet után rossz belerázódni, másrészt az én véleményem szerint hatalmas szakadék húzódik a középiskolai és a felsőoktatásban zajló oktatás között. Az első zh-imon mind megbuktam, ami csak méginkább rombolta az önbizalmamat. Újra meg kell tanulni tanulni, hiszen itt már semmit nem rágnak az ember szájába, és a tananyag is "csak" száz oldalakkal több. Szerintem jobb ha az ember minél előbb hozzászokik, hogy elvárás van, követelnek. Ezt vagy megszokja vagy nem... Csak időhúzásnak fölösleges mást tanulni. Megpróbálod, ha megy megy, ha nem nem. Utána még mindig léphetsz. Egy hasznos tanács! Ha elkezdesz tanulni egy szakon, mindent megteszel a jó jegyekért, és mégsem megy, akkor hagyd ott! Nagyon sokan esnek abba a hibába hogy 5-6 féléven keresztül próbálkoznak, csak aztán lépnek... fölöslegesen fogy az államilag finanszírozott félévek száma, és a diák ideje is. Két-három félév után lehet érezni, ha az embernek nem ott a helye...
2011. máj. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is azt tudom javasolni, hogy ha ilyenben gondolkozol csak időhúzás a mérnökasszisztensi képzést végig csinálni. Viszont szerintem már egy-két fél év után is kiderül, hogy meg tudod-e állni a helyed, mert nincs olyan, hogy nem oda való vagy. Ha azt szeretnéd tanulni, és nagyjából fogalmad van arról, hogy az mit is jelent, abban az esetben meg is fogod tanulni a kért anyagot. Persze lesznek nehezebb meg könnyebb tárgyak, meg szeretem, nem szeretem tárgyak, de addig ameddig van benned érdeklődés és kitartás, addig meg fogod tudni csinálni.

Sok sikert!

2011. máj. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A "nem oda való vagy" témát arra értettem, hogy azért az első 1-2-3 félévben már elég jól kiderül, hogy az embernek mennyire fekszik a szak, amin tanul. Ha kitartó és akarja, akkor sem biztos hogy testhez álló annyira, hogy menjen. Nekem pont van egy ilyen csoporttársam most. Közlekedésmérnökin volt 2 évig, a tárgyainak a 70%-a nem volt meg, most átjött hozzánk építőre, és kitűnő tanuló. Szóval szerintem sokmindenen múlik a dolog, de az biztos, hogy akkor megy legjobban, ha érdekel az, amit tanulsz! Amíg szívesen tanulod amit kell, addig nincs baj!
2011. máj. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!