Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy nagyon fontos kérdésre...

Egy nagyon fontos kérdésre szeretnék válaszokat, lehetőségeket. Milyen lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés
idén szeptembertől kezdeném meg az utolsó évemet az iskolámban,ez az iskola szakiskola tehát csak szakmát ad érettségit nem. Sajnos tudom hogy későn de rájöttem hogy ez nem az én szakmám. Olyan lehetőségekre lennék kíváncsi,hogy az éveimet ne veszítsem el ezért 1 év alatt elvégezhető szakma ( olyasmire gondolok mint pl óvónő stb.)hogy ugyan úgy jövőre végezzek...esetleges lehetőségek..17 éves vagyok..kérlek segítsetek..előre is köszönöm a válaszokat..:)
2011. máj. 23. 19:50
 1/5 anonim válasza:

Szia.Énis voltam igy hát az éved az csuszni fog ha akarod ha nem...de ha fizetős még akkor talán 1év ..de ha átakarsz menni másik szakba akkor az az iskola áttud rakni téged bármelyik szakba de vagy újra kezded az éved vagy..átengednek osztályzó vizsgákkal..

no de sok sikert :D


Angel ^.^

2011. máj. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Óvónő nem lehetsz egy év alatt. Azt hiszem, az egyetemi képzés, a csecsemő- és kisgyermekgondozó pedig főiskolai, tehát az előbbi 3 év, az utóbbi pedig 2. De ahhoz le kell érettségizni előtte.

Javaslom, inkább iratkozz be jövőre olyan gimnáziumba, ahol le tudsz érettségizni, vannak ilyen esti gimik, ahol szakközepet végzettek némileg hamarabb le tudják tenni az érettségit.

Egy éves képzések szerintem OKJ-n vannak leginkább, de ott nem tudom, mennyire feltétel az érettségi. Szerintem nem mindenhez, de van, amihez kell. Itt nézegess szerintem: [link]

2011. máj. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem először is mindenképpen érettségizned kell, nagyon kevés olyan OKJ-s szak van, amihez nem feltétel az érettségi.

Először gondold át, hogy mihez lenne kedved, szerintem akár főiskolára és egyetemre is gondolhatsz, ha tovább szeretnél később tanulni, mert egy okj-vel nem biztos, hogy könnyen el tudsz helyezkedni, és a főiskolai/egyetemi szakot is jól ki kell majd választani, mert az se garantál munkahelyet.

A lényeg, hogy gondolkozz, hogy kb milyen irányban akarsz majd tanulni, mert az alapján kell majd az 5. érettségi tárgyadat kiválasztani pl műszaki területre a felsőoktatásba jó matekot kérnek és mondjuk fizikát, de ha mondjuk bolti eladó akarsz lenni, akkor kereskedelmi suliban kellene az érettségit csinálnod.

17 évesen nem vagy még semmiről lekésve, akármi lehetsz, akár orvos is, csak kitartás kell hozzá, és minden döntést alaposan át kell gondolni.

Azt javaslom még, hogy akárhogy is döntesz, nyelvet mindenképp tanulj, anélkül már szinte semmilyen szakmában nem tudsz dolgozni!

Sok sikert!!

2011. máj. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat igazán megértőek és kedvesek vagytok:) de az mennyire akadályoz engem hogy 17 vagyok? ha most ezt a sulit abbahagyom? és mondjuk elsőnek vmi okj és ut érettségi?

milyen OKJ képzés van amihez nem feltétel az érettségi?

2011. máj. 23. 20:26
 5/5 anonim ***** válasza:

Érettségit 1-2 év alatt meg tudod csinálni estin is, barátom is úgy csinálta, és sokkal jobb lett neki, mint a régi nappalis osztálytársainak, mert estin kimondottan csak az érettségire készültek, átvették a tételeket stb.

Nem tudom pontosan, hogy milyen okj-hez nem kell érettségi, de azon a honlapon, amit az egyik előttem szóló linkelt, meg tudod nézni. abc sorrendben is tudsz keresgélni szakmát, meg csoport szerint, pl műszaki, pénzügyi, egészségügyi stb.

Ha nagyon nem érdekel, amit tanulsz, akkor ne csináld végig, de ha van egy kicsi esély is rá, hogy tudsz majd vele dolgozni, akkor is, ha nem szereted, akkor csináld végig azt az egy évet még.

Manapság örül az ember, ha van munkája, még ha nem is annyira szereti.

2011. máj. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!