Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek, ha nem foglalkozo...

Szerintetek, ha nem foglalkozom azokkal a tantárgyakkal gimiben, amikből tudom, hogy úgysem érettségizek (pl kémia, vagy fizka) és ilyen 3-as körüli jegyekkel viszem végig, abból lehet baj később? Vagy érdemesebb lenne ezekkel is foglalkozni? :D

Figyelt kérdés
2011. máj. 31. 14:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Semmi baj nem lehet belőle a jelenlegi szabályok szerint.

Rebesgetnek ezt-azt, hogy kötelező természettudományos érettségi, és akkor annak az átlagát is nézik majd, de ki tudja mi lesz ebből.

2011. máj. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha teljesen biztos vagy benne, hogy nem fogsz belőlük érettségizni, akkor nem baj, ha nem vagy olyan jó belőlük.


Én már megbántam, hogy a magyar meg a töri érettségire ennyi energiát áldoztam, mérnöki szakra jelentkeztem, oda matek-fizikát kérnek, szóval elég lett volna másból egy kettes, ha a matekot meg a fizikát 5-re megírom.

2011. máj. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
szóval, mondjuk egy érettséginél jobban megéri mondjuk inkább komolyabban venni azt amivel tovább akarsz menni, és félgőzzel csinálni azt amiből nem ugye?:D
2011. máj. 31. 14:20
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, de arra is kell gondolni, hogy mi van, ha pár év múlva meggondolod magad, és teljesen más területen akarsz tanulni?

Pl: most bölcsésznek készülsz, jó magyar meg töri eredmény kell, azokra koncentrálsz, a többit lesz*rod, aztán rájössz, hogy ezzel semmit se tudsz majd csinálni, és inkább mérnök szeretnél lenni, ahhoz meg matek kell meg fizika vagy kémia vagy infó stb.


Nyitva kell hagyni a lehetőségeket!

2011. máj. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"félgőzzel csinálni azt amiből nem ugye"


Nem, középiskolában nincs olyan mennyiségű tananyag, hogy egy tárgy rovására megy az, ha egy másikat is megtanulsz rendesen.

Tanulj mindenre rendesen, én is az egyetemen jöttem rá, hogy tökre nem ezt akarom tanulni, a jó érettségijeim miatt pedig egyből mehettem egy totál más szakra.

2011. máj. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!