Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Anglisztika vagy természettudo...

Anglisztika vagy természettudomány?

Figyelt kérdés

Szerintetek melyik éri meg jobban?

Nem a fizetésre gondolok elsősorban, hanem hogy melyikkel tudnék könnyebben elhelyezkedni, melyiket jobb tanulni, stb... Az ELTE-n szeretnék továbbtanulni.

Mindkettő nagyon érdekel, földrajzból és angolból is van már érettségim.

Ha a természettudományok felé mennék tovább, akkor az időjárási jelenségekkel foglalkoznék a legszívesebben,de más dolgokat is szívesen tanulnék, viszont imádok nyelveket tanulni.

Anglisztikára azért mennék, mert szívesen dolgoznék tolmácsként, illetve fordítóként. Az angol diplomával bekerülhetnék a vérkeringésbe, és onnantól dolgozhatnék más nyelvekkel is. Spanyolul és olaszul már beszélek, de még több nyelvet tervezek megtanulni.


Szerintetek melyikkel érdemes továbbmenni?


2011. máj. 31. 17:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én most állok a felvételi előtt. Eredetileg anglisztikás akartam én is lenni, de hallottam, hogy túlképzés van, így megváltoztattam a sorrendet, most a gazdaságinformatika van első helyen.


Egyszerűen depressziósnak érzem magam, hogy mivel ebben az országban már így is nagy a munkanélküliség, akkor lesz-e rám valaha szükség, mint informatikus. Már azon is gondolkodtam, hogy tán jobb az is, ha elmegyek CNC-marósnak, aztán húzok ki Ausztriába.


Bocs, de nem tudok segíteni. :( Elvileg már természet-kutatók se kellenek senkinek.

2011. jún. 1. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Fel a fejjel! :)


Ha jól tanulsz és ügyes leszel akkor biztos el fogsz tudni helyezkedni!

Nem könnyű, az biztos, de azért ne adjuk fel :)

2011. jún. 1. 15:45
 3/11 anonim ***** válasza:

Gyere ELTE-re és akkor tudom hogy már egy ember tutira megy rajtam kívül :D Mondjuk nálam ez valahogy úgy fog kinézni, hogy Fizika szak, majd ha nagy nehezen túléltem valahogy, akkor Corvinus-on (ha még lesz) Pénzügyi és Biztosítási matek onnan pedig közgáz PH.D (remélhetőleg)és igazából így lehet két különböző területű diplomát is generálni egyből :)

Ezzel csak azt akarom jelezni, hogy az egyetlen(!!!) pozitív tulajdonsága a Bolognai rendszernek az, hogy nem annyira merev a választási kör

2011. jún. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az ELTE-re megyek mindenképp, de hidd el, sokan jönnek még rajtunk kívül : D
2011. jún. 2. 21:33
 5/11 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom amúgy, hogy a meterológia is a fizika ága
2011. jún. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Kell hozzá fizika, ebben igazad van.
2011. jún. 2. 22:17
 7/11 anonim ***** válasza:
Mindenképpen természettudomány, azon belül is földtudomány alapszak, meteorológia szakirány. Én is ide járok, és nem fogod elhinni, de annó nekem is megfordult a fejemben az anglisztika, mert odáig vagyok az angol nyelvért és kultúráért. Ami engem onnan eltántorított az egyrészt az elhelyezkedési problémák, másrészt féltem tőle, hogy túl száraz és unalmas lesz. Ha a meteót választod, akkor készülj fel rengeteg fizikára, nem sokkal kevesebb matekra, és ezekhez képest minimális földrajzra. Jöhetsz fizika alapszakról is erre a szakirányra, de onnan kevesebb embert vesznek fel, mint a földtudományról, viszont előnye, hogy jó esetben meg van a szükséges fizikai alaptudás és nem kell a mindenféle ásványtanokra meg geológiás tárgyakat végigjárnod első évben, amitől én speciel a falra másztam.
2011. jún. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Ez nagyon hasznos válasz volt :)
2011. jún. 4. 06:02
 9/11 A kérdező kommentje:
Elhelyezkedés szempontjából szerinted a meteorológia jobb mint az anglisztika?
2011. jún. 4. 06:04
 10/11 anonim ***** válasza:
Nos a meteorológiát nagyon kevesen végzik csak el, viszont akiknek sikerül, azok általában mind el tudnak helyezkedni vele. Az OMSZ sokakkal már az utolsó évben szerződést köt, mielőtt megkapná a diplomát.
2011. jún. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!